Inny świat…

Pamiętam jak dziś. Złota polska jesień, 1992… Siedziałem sam, przy Amidze i gapiłem się na intro do gry, niepodobnej do niczego wcześniej. Intro budzi nostalgiczny uśmiech do dziś. A to wszystko związane z Pixel Heaven 2022.

Another World to gra wybitna. Nie tylko dzięki świetnej animacji, zrobionej przy użyciu rotoskopii. Ręcznie. Do wybitności dokładał się fakt, że nie była podobna do niczego, co było wydane wcześniej. Fabularnie bardzo spójna, co nie zawsze było takie oczywiste w tamtych czasach, a do tego towarzyszyła nam postać, sterowana całkowicie przez komputer. W dodatku całkiem wiarygodnie. Wisienką na przysłowiowym torcie było też to, że jej autor, Eric Chahi, stworzył ją niemal w całości samodzielnie. Talentów ma facet mnóstwo, ale muzykę popełnił ktoś inny.

Dlaczego o autorze wspominam? Bo tak się składa, że Eric Chahi będzie specjalnym gościem jubileuszowego, dziesiątego Festiwalu Gier Pixel Heaven 2022, który odbędzie się już niedługo, bo 10-12 czerwca, w SOHO w Warszawie, przy Mińskiej 25. W sobotę, 11 czerwca warto mieć przygotowane pytania do gościa, oraz jakieś coś, żeby można było wydębić autograf. Aż żałuję, że mi moje archiwa Secret Service gdzieś wcięło, bo bym stał w kolejce po podpis na recenzji jak nic. Obecnie Eric Chahi wcale nie siedzi na emeryturze, bo aktywnie zarządza studiem Pixel Reef, którego najnowszą grą jest Paper Beast. Grę możemy kojarzyć z pecetów i konsoli PlayStation 4, gdzie do grania wykorzystujemy gogle PlayStation VR.

Bilety na Pixel Heaven 2022

Bilety w ramach „Early Bird” są już niedostępne (i wcale nie jestem tym faktem zaskoczony), ale nadal możecie dostać się na to wydarzenie. Weekendowa wejściówka, która daje nam nielimitowany dostęp na imprezę przez trzy dni kosztuje 80 złotych. Jeśli chcemy załapać się na sobotnie afterparty to musimy dorzucić jeszcze 4 dychy. Z kolei jednodniowe wejście to 45 złotych i wierzę, że jak najmniej osób z tego skorzysta. Najwięcej, bo 190 złotych wyłożymy z kieszeni jeśli chcemy mieć „full opcję” i wyrazić największe wsparcie. Wchodzimy na imprezę „cali na biało”, nasze imię i nazwisko trafi do albumu okolicznościowego, dostaniemy limitowaną koszulkę 10. edycji Pixel Heaven, komiks z Kolekcji Pixela i najnowsze numery magazynów Pixel oraz PSX Extreme.

Pixel Heaven 2022
Pixel Heaven 2022

Jeśli nie macie jeszcze biletu, albo potrzebujecie więcej informacji, to szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia Pixel Heaven oraz w wydarzeniu facebookowym dostępnym pod tym adresem.

My, jako Galaktyczny, ale też podcast Dwóch po dwóch, oczywiście się wybieramy. Jak się uda, to się tam spotkamy. Pogadamy. I może nawet coś wypijemy?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *