[section_title title=Wstęp]

Serwis SamMobile zazwyczaj podaje sprawdzone informacje, nawet jeśli nie są one oficjalnie potwierdzone. Jedną z nich jest wiadomość o aktualizacji smartfonów Samsunga do najnowszej wersji systemu od Google, czyli Androida 4.1 Jelly Bean.

Android 4.1 Jelly Bean został zaprezentowany światu na konferencji Google I/O w San Francisco pod koniec czerwca bieżącego roku. Razem z systemem swoją premierę miał tablet Google Nexus 7 i system audio Nexus Q. Obecnie na rynku pracuje około 0,8 % urządzeń z najnowszą wersją systemu, które można wymienić na palcach u jednej ręki. Jest to oczywiście pierwszy tablet firmy z Menlo Park – Google Nexus 7, wyprodukowany przez Asusa, kilka modeli telefonów z rodziny Nexus i tablety Motorola Xoom.

Na razie pewną aktualizację do „żelki” ma tylko jeden smartfon koreańskiego producenta – najnowszy Samsung Galaxy S III. Oprogramowanie jest już po pierwszej fazie testów i obecnie prowadzone są prace nad publiczną wersją systemu. Android 4.1 Jelly Bean dla „trójki” ma pojawić się na przełomie III i IV kwartału 2012 roku.

Biorąc pod uwagę Samsunga Galaxy S II, Samsunga Galaxy Note czy tablety Galaxy Note, tutaj sprawy wyglądają nieco inaczej. Ciągle trwają testy oprogramowania, ale może się okazać, że te wszystkie modele dostaną tylko specjalnie przygotowany Value Pack. Prawdopodobnie jego premiera będzie miała miejsce pod koniec bieżącego roku (IV kwartał).

Nie ma również pewności, że następca popularnego tabletofonu – Samsung Galaxy Note 2 będzie zaprezentowany z Androidem 4.1 Jelly Bean. Możliwe, że dowiemy się tego na konferencji, która ma się odbyć 15 sierpnia w USA lub na drugiej w Niemczech, na dzień przed rozpoczęciem targów IFA 2012. Gdyby się jednak okazało, że w Galaxy Note 2 znajdziemy „tylko” Androida Ice Cream Sandwich, aktualizacja dla tego modelu zostanie wydana bardzo szybko.

 

źródło: gsmmaniak.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *