W wersji beta jednej z najlepszych przeglądarek internetowych w Google Play wprowadzono obsługę standardu HTML 5. Dolphin jako pierwszy pomyślnie przeszedł test zgodności z tą technologią.

Test przeprowadzono w benchmarku o nazwie Ringmark, stworzonym przez giganta dzisiejszego rynku e-usług, Facebooka. Prawie wszystkie aktualnie dostępne w sprzedaży urządzenia są w stanie przejść fazę 1 tego jakże wymagającego testu. Jednak zaliczenie fazy 2, udaje się tylko nowej wersji aplikacji. Fakt ten, w dobie wycofania się Adobe z rozwijania Flash Playera dla Androida wydaję się świetnym posunięciem ze strony producenta.

Przypomnijmy, HTML 5 jest promowanym przez Google’a standardem wyświetlania i programowania treści multimedialnych, mający być bezpośrednim konkurentem dla komercyjnego Flasha. Koncern z Mountain View, rozpoczął już konwersję części filmów do formatu WebM, umożliwiającego oglądanie ich bez konieczności posiadania Flash Playera. Miejmy nadzieję, że kolejne wersje Dolphina rozwiążą także problemy ze stabilnością na niektórych CPU.

Aplikację można pobrać za darmo z jej strony w Sklepie Play.

źródło: PhoneArena.com

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *