Witajcie w pierwszym odcinku naszego cyklu dotyczącego wartych uwagi aplikacji w Google Play – Sobotni Przegląd Aplikacji (w skrócie SPA). Dziś wyjątkowo pojawia się on we wtorek, ale w przyszłości będzie regularnie publikowany w sobotę.

1. Tweedle for Twitter

Na pierwszy ogień idzie prawdziwy hit ostatnich tygodni – klient Twittera. Z pozoru, jest to kolejna aplikacja do tego samego. Nic bardziej mylnego. Tweedle wyróżnia się estetycznym, stylizowanym na Androida ICS interfejsem, brakiem reklam i świetną optymalizacją. Nie jest to zwykła reklama, osobiście używam tej aplikacji na stareńkim Samsungu Galaxy Spica (i5700, drugi z telefonów Galaxy) i jest niesamowicie płynna.

 

Na chwilę obecną aplikacja nie posiada jeszcze widgetu na pulpit, jednak deweloperzy już nad tym pracują. Wielką zaletą Tweedle’a jest to, iż cały czas jest rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje.

Android 2.1
lub wyższy
darmowy


2. runtastic PRO

Uprawiasz sport? Jeśli tak, to jest aplikacja dla Ciebi ! Runtastic umożliwia rejestrowanie, analizowanie oraz porównywanie wyników podczas treningów. Podobnie jak konkurencyjne Endomondo, oferuje funkcję trenera audio jak też stronę internetową, na której zapisywane są nasze wyniki. Umożliwia także robienie zdjęć z geotagowaniem oraz prezentację wyników „na żywo”, co pozwala określonym osobom oglądać nasze postępy na bieżąco.

 

Jednak prawdziwym „feature-killer’em” jest tutaj według mnie innowacyjny sposób oglądania przebytej trasy w formie trójwymiarowej symulacji z wykorzystaniem Google Earth. Niestety, wymaga to dość sporej mocy obliczeniowej telefonu. Pozostałe, już bardziej zwyczajne funkcje spisują się także bez zarzutu. Dość sporą wadą jak na polskie realia jest cena, ale dostępna jest też wersja darmowa, z reklamami i bez niektórych funkcji.

Android 2.1
lub wyższy
19,90 zł
Pobierz wersję darmową


3. Fabryka Muzy

Na pewno większość z Was kojarzy Fabrykę Muzy. Strona ta pozwala na bezpłatne słuchanie radia internetowego. Dostępne kanały to m.in. Eska, Eska Rock i Vox FM. Dzięki firmie Supermedia Interactive usługa ta trafia na smartfony z systemem Android.

 

Dźwięk streamowany przez aplikację jest przyzwoitej jakości. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z Fabryki Muzy przez połączenie 3G może nas sporo kosztować lub skutkować szybkim i przedterminowym zużyciem pakietu danych. Interfejs aplikacji wygląda naprawdę schludnie, jest przejrzysty i utrzymany w ładnej kolorystyce.

Android 2.1
lub wyższy
darmowy


4. Asphalt 7: Heat

Asphalt – gra legenda, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Już na telefonach z rozdzielczością 128×160 dawała czadu. Najnowsza, siódma już odsłona ponownie wprowadza nas w świat nielegalnych ulicznych wyścigów. Mamy rozbudowane możliwości tuningu pojazdów, świetny model jazdy i dużą ilość licencjonowanych pojazdów.

Największą zmianą w stosunku do poprzedniej części jest niewątpliwie oprawa graficzna. Mogę pokusić się o stwierdzenie, iż wygląda ona lepiej od Need for Speed Underground z PC. Modele samochodów wykonane są bardzo pieczołowicie, podobnie jak i całe otoczenie. Niestety, wymaga potężnego procesora i układu graficznego. Oprócz tego, aplikacja zajmuje ponad 1,5 GB miejsca. Wbudowane w grę płatności oferują zakup różnych ułatwień w rozgrywce.

Android 2.2
lub wyższy
3,16 zł


5. Cut the Rope: Experiments Free

Jeszcze więcej ciekawych zagadek do rozwiązania, gwiazdek do zebrania i sympatyczny stworek do nakarmienia. A wszystko to w pięknej, ręcznie rysowanej grafice stylizowanej na kreskówkę. Idealna gra zarówno dla starszych, jak i młodszych użytkowników Androida.

 

Naszym zadaniem, podobnie jak w poprzednich częściach jest odpowiednie odcinanie tytułowego sznurka tak, aby wpadł on prosto do pyszczka Om Noma.

Android 1.6
lub wyższy
darmowa

Na dzisiaj to już koniec. Następna odsłona cyklu pojawi się już terminowo w sobotę. Swoje propozycje do przeglądu możecie zgłaszać na adres tomasz.kurzak@galaktyczny.pl lub na nasz profil na Facebooku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Sobotni Przegląd Aplikacji – SPA #1 (tydzień 34)”

 • Dawid
  28 sierpnia 2012 at 15:59

  Świetny pomysł! Lubię czytać takie rzeczy i będę tu często zaglądał 🙂

  • Tomasz Kurzak
   28 sierpnia 2012 at 17:27

   Bardzo nam miło to słyszeć 🙂