Nie od dziś wiadomo, że Google Play stanowi jeden z największych zbiorów aplikacji na urządzenia mobilne. Sklep uruchomiony w październiku 2008 roku, jeszcze jako Android Market ciągle rywalizuje ze swoim największym konkurentem, Apple Store. Teraz ta walka trochę się wyrównała, bo w Google Play jest już dostępnych ponad 700 tysięcy aplikacji.

Internetowy sklep Google Play to miejsce gdzie możemy przede wszystkim znaleźć aplikacje na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) działające pod kontrolą systemu Android. Oprócz gier i programów Store oferuje muzykę, filmy i szeroką gamę e-book’ów. Google Play powstało na początku marca bieżącego roku, po połączeniu Google Music i Android Market.

Obecnie w Google Play jest dostępnych ponad 700 tysięcy aplikacji, czyli tyle samo co w internetowym sklepie Apple. Wszystko to za sprawą dynamicznego rozwoju i coraz bardziej popularnych urządzeń jak tablety, na które powstaje sporo aplikacji. Przekroczenie progu 700 tysięcy jest z pewnością ogromnym sukcesem platformy, który otwiera furtkę dla kolejnych stu tysięcy.

źródło: phonearena.com 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *