Samsung AppCup, który rozpoczął się 1 listopada 2012 daje studentom olbrzymie możliwości poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności z dziedziny aplikacji mobilnych. Samsung Electronics Polska od dawna wspiera polskie uczelnie. Konkurs to nie tylko szansa na nagrody, ale także inwestycja w przyszłość studentów, którzy wezmą w nim udział.

1 listopada 2012 r. rozpoczął się konkurs Samsung AppCup skierowany do studentów wszystkich polskich uczelni. Jego tematem jest stworzenie gry lub aplikacji mobilnej działającej na platformie Android. Konkurs zakończy się 31 marca 2013 r. Na stronach www.appcup.samsung.pl można zapoznać się ze szczegółami oraz zgłosić swój udział. Tu także do dnia 30 kwietnia 2013 r. zostaną ogłoszone wyniki.

Konkurs to nie tylko możliwość wygrania stażu, czy nagród rzeczowych, które oczywiście są bardzo atrakcyjne. To szansa dla studentów na zawodowy start – na prawdziwe rozpoczęcie kariery. Wiedza jaką zdobędą pisząc aplikacje i doświadczenia ze stażu dadzą im znaczną przewagę na rynku pracy. To inwestycja we własną przyszłość. Staż oczywiście nie gwarantuje zatrudnienia w R&D Samsung, ale my wciąż szukamy i zatrudniamy najlepszych programistów, a to z pewnością świetna metoda, by zaprezentować swój potencjał – powiedział Adam Roś, Senior R&D Manager z Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung w Warszawie.

W trakcie trwania konkursu Samsung zorganizuje dla uczestników specjalne warsztaty, podczas których będą mieli oni możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów pracujących na co dzień w polskich biurach R&D przy tworzeniu oprogramowania dla Samsung, a także zaproszonych gości z branży mobilnej. Wszyscy, którzy zdecydują się na skorzystanie z doświadczenia czołowych polskich informatyków, będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i skorzystać z bogatego doświadczenia ekspertów.

Szeroko zakrojona akcja promująca konkurs wśród studentów prowadzona jest we wszystkich głównych ośrodkach akademickich. Spotkania ze studentami odbyły się już na Politechnice Wrocławskiej, w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych i na Uniwersytecie Warszawskim. Kolejne prezentacje zaplanowano w następujących uczelniach:

15.11.2012 – Politechnika Poznańska

19.11.2012 – Politechnika Warszawska

22.11.2012 – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

27.11.2012 – Uniwersytet Śląski w Sosnowcu

30.11.2012 – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

10.12.2012 – Politechnika Łódzka

12.12.2012 – Politechnika Krakowska

Wszystkie informacje o konkursie i formularz rejestracyjny dla studentów znajdują się na stronie www.appcup.samsung.pl

źródło: komunikat  prasowy Samsunga

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *