Dla Samsunga rok 2012 był niewątpliwie okresem pełnym sukcesów. Koreańska firma wprowadziła na rynek kilka niesamowitych urządzeń, które od razu stały się hitem sprzedaży. Mowa tutaj między innymi o Samsungu Galaxy S III i najnowszym tabletofonie Galaxy Note II. Z najnowszych informacji wynika, że rok 2013 będzie dla firmy jeszcze lepszy, bo jak twierdzi Samsung, sprzedaż telefonów przekroczy pół miliarda sztuk.

510 milionów telefonów – dokładnie tyle sztuk telefonów komórkowych wyjdzie z fabryk Samsunga w 2013 roku. Około 76% tych urządzeń, czyli 390 milionów będą stanowiły smartfony, a reszta, około 120 milionów to zwykłe telefony komórkowe. Większość z „inteligentnych” telefonów będzie zapewne działać w oparciu o system Android, ale nie powinno również zabraknąć tych z Windowsem Phone 8 czy nawet Tizenem.

Dowiedz się więcej o systemie Tizen

Prawie połowa telefonów (ok. 240 milionów sztuk) zostanie wytworzona w fabryce Samsunga znajdującej się w Wietnamie. Resztą produkcji podzielą się między sobą fabryki w Chinach (ok. 170 mln), Korei Południowej (ok. 40 mln) i Indiach (ok. 20 mln).

źródło: gsmarena.com 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *