Jeśli poszukujecie informacji o jakimś filmie bądź chcecie dowiedzieć się jak nazywa się aktor, którego przed chwilą zobaczyliście w telewizji, zapewne korzystacie z pewnej strony w Internecie. Chodzi mi oczywiście o Filmweb.pl, największy polski serwis o filmach i ludziach związanych z branżą filmową i druga co do wielkości baza filmowa na świecie. Od początku lutego możemy korzystać z mobilnej aplikacji serwisu na swoich smartfonach, która wczoraj doczekała się bardzo pokaźnej aktualizacji.

„Jak wszystko, co najlepsze w Internecie, Filmweb ciągle żyje, ewoluuje. Stawiamy na ciągły rozwój portalu w wersji WWW i tak samo jest z aplikacją. Najnowsze efekty naszych starań możecie poznać już dziś, bo oto oddajemy w Wasze ręce wersję 2.0 aplikacji. Zachęcamy do aktualizowania aplikacji.” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie Filmweb.

Aplikacja Filmweb ma bardzo rozbudowane możliwości i daje dostęp do praktycznie wszystkich funkcji znajdujących się na stronie internetowej. Przede wszystkich możemy przeglądać informacje dotyczące aż pół mln filmów, 39 tys. seriali i prawie 1,7 mln ludzi kina, obejrzeć zwiastuny (również w rozdzielczości HD przez WiFi) czy zmierzyć swój gust filmowy. Ponadto sprawdzimy repertuar kin znajdujących się blisko naszej lokalizacji, a także zobaczymy program 90 kanałów telewizyjnych. I wierzcie mi, to tylko garstka funkcji.

filmweb-screenshot-01

Program ma bardzo schludny, intuicyjny i ułożony interfejs. Wszystkie opcje znajdują się na wstążce, która wysuwa się z lewej krawędzi. Najnowsze propozycje filmowe wyświetlają się w tzw. widoku coverflow, ale za pomocą jednego przycisku możemy zmienić na listę.

filmweb-screenshot-02

filmweb-screenshot-03

Ok, ale dzisiejszy wpis dotyczy aktualizacji, więc pewnie zadajecie sobie pytanie – Co zmieniło się w najnowszej wersji programu? Myślę, że najlepszym sposobem będzie podanie listy zmian z Google Play. Oto i ona:

wersja 2.1

  • poprawki związane z optymalizacją i stabilnością aplikacji.

wersja 2.0

  • nowy dział NEWSÓW z wyselekcjonowanymi przez redakcję wiadomościami
  • ranking Filmwebu Top 500, z możliwością przeglądania rankingów poszczególnych gatunków
  • nowy widok strony głównej aplikacji – lista filmów (możliwość przełączenia widoku na cover flow)
  • oznaczanie trwających programów zarówno na pojedynczym kanale, jak i na osi czasu

filmweb-screenshot-04

Aplikacja Filmweb jest pozycją obowiązkową dla wszystkich kinomaniaków, ale znajdzie również zastosowanie w smartfonie osób, które od czasu do czasu lubią włączyć jakiś film. Program wylądował na moim smartfonie, bo chcę mieć dostęp do pewnego źródła informacji o filmach zawsze tam, gdzie jestem. Jak aplikacja radzi sobie w rzeczywistości? Bardzo dobrze, ale polecam sprawdzić to samemu.

Pobierz aplikację z Google Play

Najnowsza wersja programu jest dostępna w Google Play i działa na systemie Android w wersji 2.3 lub wyższej.

źródło: Filmweb

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *