Ostatnio rośnie popularność aplikacji zbierających wiadomości z wybranych przez nas portali i przedstawiających je w atrakcyjnej dla oka formie. Do tej pory, były to aplikacje dostępne wyłącznie w języku angielskim, co dla sporego grona osób stanowiło sporą barierę. Na szczęście, developerzy Runloop.pl wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli estetyczny program prezentujący wiadomości z polskim portali – iFider

Podczas wstępnej konfiguracji spośród kilkunastu kategorii wybieramy te, które nas najbardziej interesują. Mogą to być za równo wiadomości z kraju i ze świata, a także  informacje stricte związane np. z systemem Android. Wystarczy tylko zaznaczyć odpowiedni „kafelek”, który zmieni kolor na pomarańczowy.

ifinder-news-android-01

Podczas przeglądania stron widzimy piękną animację przesuwania kartki. Wszystko jest oczywiście bardzo płynne i nie występują jakiekolwiek problemy czy spowolnienia animacji (nawiązując jeszcze raz do kartki). Również czcionka użyta w aplikacji charakteryzuje się wyjątkowo dobrą czytelnością. Martwi mnie tylko bardzo duży przesył danych przez aplikację, ale można to jednak uzasadnić pobieraniem sporej ilości obrazów.

ifinder-news-android-02

Każdy czytany news możemy udostępnić naszym znajomym na wiele różnych sposobów, znanych z systemu Android. Może to być za równo zwykła wiadomość SMS, e-mail, a nawet przesył za pomocą Bluetooth  WiFi Direct. Nie zabrakło także możliwości opublikowania interesującej nas informacji na portalach społecznościowych jak Facebook, Google+ czy Twitter. Na chwilę obecną brakuje mi tylko jakiegoś niedużego widgetu. Na szczęście aplikacja jest ciągle w fazie rozwoju, więc nie wykluczone, że moje małe marzenie się spełni.

Aplikację można pobrać za darmo z Google Play. Program iFider News jest kompatybilny z wieloma urządzeniami pod warunkiem, że posiadają system Android w wersji 2.2 lub wyższej.

Pobierz aplikację z Google Play

Ten wpis rozpoczyna mini-cykl „Galaktyczny Poleca” promujący niezbyt popularne, aczkolwiek świetne propozycje gier i programów z Google Play. Jeśli uważacie, że jakaś aplikacja zasługuje na uwagę, przesyłajcie swoje propozycje na adres [email protected] lub piszcie na naszym fanpage’u na Facebooku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Galaktyczny Poleca: iFider News – świetny czytnik wiadomości dla Androida”

 • Ertai
  6 marca 2013 at 16:30

  Za duzo o N w tytule aplikacji 🙂 – IFider to poprawna nazwa

 • Krzysztof Nawrot
  6 marca 2013 at 17:16

  Tak, tak, mała literówka się wkradła 😉 Dzięki za spostrzegawczość.

 • 17 lipca 2013 at 12:22

  Niezła appka, dzięki bo samodzielnie nie mogłem nic ciekawego znalezc, a szukałem właśnie czegoś takiego.