Pamiętacie tablet Galaxy Tab z 7.7-calowym ekranem, który został zaprezentowany przez Samsunga pod koniec 2011 roku? Było to pierwsze tego typu urządzenie z  wyświetlaczem wykonanym w technologii Super AMOLED Plus o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, zapewniającym bardzo dobrą jakość obrazu. W połączeniu z całkiem mocnymi jak na tamte czasy podzespołami, tablet zapewniał znakomitą wydajność i zaliczany był do urządzeń najwyższej klasy. Wygląda na to, że już wkrótce na rynku ujrzymy nowy, high-end’owy tablet z autorskim ekranem południowokoreańskiego producenta. 

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że najnowszy tablet z serii Galaxy Tab ma pojawić się na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Dzisiaj do sieci wleciały kolejne informacje o nowym tablecie. Jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć najnowszego Tab’a z numerem 3, a według serwisu SamMobile, Samsung już szykuje wersję z Plusem.

Samsung Galaxy Tab 3 będzie kolejnym urządzeniem z serii Galaxy Tab, które Samsung prawdopodobnie będzie chciał zaprezentować na targach IFA 2013. Jak donoszą plotki, tablet pojawi się tam obok kolejnej odsłony tabletofonu, Samsunga Galaxy Note 3. Tak jak wspomniałej wyżej – dziś do sieci trafiły doniesienia, że Samsung szykuje także ulepszoną wersję swojego tabletu o nazwie Galaxy Tab 3 Plus.

Do rzeczy. Co będzie oferował najnowszy Galaxy Tab z Plusem? Serwis SamMobile twierdzi, że tablet zostanie wyposażony w ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD i przekątnej 10,1 lub 11,6-cala. Nie wiadomo jednak do końca jaka będzie przekątna, ponieważ jak podają zagranicze źródła, istnieją dwa prototypy tego urządzenia.

Sercem Galaxy Tab’a będzie prawdopodobnie procesor Exynos 5 Octa, znany chociażby z ostatnio zaprezentowanego smartfonu Galaxy S 4.  A co z procesorem graficznym? Jak nie trudno się domyśleć, może to być 3-rdzeniowy PowerVR SGX544. Niewątpliwie Samsung Galaxy Tab 3 Plus (jeśli rzeczywiście się pojawi) będzie  jednym z lepszych tabletów 2013 roku.

Przypomnę tylko, że targi IFA 2013 rozpoczą się w piątek 6 września i będą trwały niecały tydzień, do środy 11-ego września. Berlińskie targi są jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w tym roku, zaraz po barcelońskich Mobile World Congress. Prawdopodobnie dzień przed rozpoczęciem berlińskich targów Samsung zorganizuje konferencję Mobile Unpacked 2013 Episode 2, na której być może  poznamy trzecią generację tabletów i Galaxy Note’a 3.

Na chwilę obecną powyższe informacje trzeba traktować z lekkim przymróżeniem oka, ale nie wykluczone, że nowe urządzenia Samsunga zostaną zaprezentowane pod koniec tego roku. No bo jak nie wtedy, to kiedy?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *