System Android jest krytykowany przez wielu, ze względu na fakt nie posiadania wartościowych aplikacji w Google Play. Częściowo zgadzam się z tym poglądem – większość pozycji w sklepie giganta to bezużyteczne programy, mające na celu wyłącznie skusić użytkownika do jego pobrania, instalacji na urządzeniu i wyświetlania reklam. Jako że jestem jednak wielkim zwolennikiem systemu spod znaku zielonego robocika, muszę przyznać, że jest kilkadziesiąt wysokiej jakości, dopracowanych aplikacji. Do tej zaszczytnej grupy należy opisywany dziś przeze mnie Any.DO.

Program Any.DO pozwala nam efektywnie planować nasz dzień, tworząc listy rzeczy do zrobienia. To, co wyróżnia Any.DO na tle bardzo licznej konkurencji jest wyjątkowo przyjazny dla oka interfejs użytkownika. Idealnie wpasowuje się on w lekko minimalistyczną stylistykę nowszych wersji systemu Android. Dodatkowo, program potrafi wykorzystać możliwości rozszerzonych powiadomień i umożliwia nam dodawanie nowych zadań wprost z „andoroidowego” paska statusu, co jest sporym udogodnieniem. Na uwagę zasługuje również bardzo czytelna i estetyczna czcionka zastosowana w aplikacji, jak również w pop-upach.

any-do-01

Jak doskonale wiadomo, w przypadku aplikacji nie design jest najważniejszy, a funkcjonalność. Również w tej sferze programiści nie zawodzą. Podczas wprowadzania nowego zadania do aplikacji, możemy skorzystać zarówno z niezależnego od aktualnie używanej przez nas klawiatury systemu podpowiedzi, jak też wprowadzania głosem. Zarówno jedno, jak i drugie sprawdza się idealnie. Byłem szczerze zaskoczony dokładnością wprowadzania głosowego, oczywiście pozytywnie.

any-do-02

Nie zapomniano też o synchronizacji między urządzeniami. Oprócz wersji dla platform mobilnych, mamy zarówno tradycyjną wersję przeglądarkową, jak i rozszerzenie do Chrome’a. Szczególnie to ostatnie jest bardzo wygodne. Dodaje przycisk do paska narzędzie przeglądarki, który po kliknięciu wysuwa niezbyt dużą listę rzeczy do zrobienia. Tak to właśnie powinno wyglądać!

Any.DO dostępne jest bezpłatnie i co ciekawe, nie posiada reklam. Jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepszy sposób na organizację naszego czasu przy użyciu urządzeń z Androidem i jedna z aplikacji oznaczona jako „must-have”. Potwierdzam to nie tylko ja, ale także liczne serwisy jak TechCrunch czy PC Magazine, które zaliczają program Any.DO do najlepszych na platformę Android.

 

Pobierz aplikację z Google Play

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Galaktyczny Poleca: Any.DO – zaplanuj swój idealny dzień”

  • 17 lipca 2013 at 12:44

    Panie Krzysztofie, wsponiał Pan, że „jest kilkadziesiąt wysokiej jakości, dopracowanych aplikacji”, czy można poprosić o wskazanie i opisanie pozostalych 🙂
    Jak narazie te z działu „Galaktyczny Poleca” to świetne propozycje dlatego proszę o więcej … 🙂