Od premiery Samsunga Galaxy S 4 minęło dokładnie pół miesiąca. Jedne z największych sieci telefonii komórkowej – US Cellular oraz AT&T ogłosiły, że najnowszy smartfon Samsunga dostępny będzie w ofercie przedsprzedażowej już od 16 kwietnia . Oferty nieco różnią się od siebie, o czym dowiecie się już za chwilę. 

Zapewne wiele popularnych sieci telefonii komórkowych otrzyma nową „słuchawkę” od Samsunga, wliczając w to też polskich dostawców. Pojawiły się informacje, że na liście na pewno nie zabraknie takich gigantów jak AT&T i US Cellular. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć – są to jednie z największych sieci telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych. Już teraz pojawiły się informacje, że Samsung Galaxy S 4 właśnie tam pojawi się jako pierwszy w ofertach przedsprzedażowych.

We wstępie wspomniałem o różnicach między ofertami, które dotyczą głównie ceny. W sieci AT&T podano dokładną cenę, która wynosi 250 dolarów bez jednego centa, natomiast w sieci US Cellular flagowy smartfon Samsunga nie został jeszcze wyceniony. Można jednak przypuszczać, że kwota będzie bardzo zbliżona do tej w AT&T.

Kiedy można będzie nabyć Samsunga Galaxy S 4 w tych ofertach? Przedsprzedaż rusza już 16 kwietnia, więc już za nieco ponad 15 dni. Wszyscy zainteresowani mogą już teraz wypełnić formularz, dzięki któremu dostaną informację o dostępności Galaxy S 4, tutaj dla sieci AT&T i tutaj dla US Cellular.

galaxy-s4-pre-order-at-and-t

Wiemy, że Samsung Galaxy S 4 dostępny będzie w dwóch wariantach – z 4-rdzeniowym układem Snapdragon 600 oraz w wersji z 8-rdzeniową jednostką Exynos 5 Octa. Oba układy są ultra-wydajne, co potwierdzają wyniki uzyskane w popularnych benchmarkach. Egzemplarz z procesorem od Qualcomm’a uzyskał ponad 3 tysiące punktów w Geekbench 2, a wersja z autorskim Exynos’em przekroczyła granicę aż 27 tysięcy punktów w AnTuTu, zostawiając konkurencję w tyle.

Na początku ma pojawić się wersja z układem od Qualcomm’a, a następnie będziemy mogli zakupić model z jednostką Samsunga, lecz nie wiadomo kiedy, ponieważ zależy to w dużej mierze od samego Samsunga. Według przypuszczeń, ta druga wersja pojawi się dopiero w drugim kwartale tego roku, czyli gdzieś w okresie wakacyjnym. Ciekaw jestem kiedy „Czwórka” pojawi się u polskich operatorów…

źródło: SammyHub, PhanDroid

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *