Pamiętacie nowo zaprezentowanego przedstawiciela rodziny Galaxy Note, który swoje pięć minut miał w przeddzień targów Mobile World Congress 2013? Mowa oczywiście o Samsungu Galaxy Note 8.0 – tablecie z 4-rdzeniowym procesorem, (prawie) najnowszym Androidem i rysikiem S-Pen. Znamy jużjego szczegółową specyfikację, ale w dalszym ciągu zagadką pozostaje data, kiedy urządzenie oficjalnie pojawi się w sklepach. Zanim jednak pojawi się w Polsce, trafi do sklepów w innych państawch, tym razem jest to Wielka Brytania.

Samsung Galaxy Note 8.0 pojawił się już w pierwszych sklepach Samsunga w Wielkiej Brytanii. Jest jednak pewien haczyk. Jaki? Galaxy Note 8.0 jest jak na razie w stanie „przed-sprzedażowym”. Niestety, w chwili obecnej jest on dostępny tylko i wyłącznie w sklepach Samsunga w Westfield Stratford City w Londynie, a jego oficjalne wejście do sprzedaży w innych sklepach zostało przewidziane dokładnie na 15 kwietnia.

Południowokoreański gigant chce już 15 kwietnia wprowadzić swoje nowo zaprezentowane urządzenie do kolejnych sklepów (nie tylko w Wielkiej Brytanii), z pewnymi przywylejami dla nowych klientów. Zainteresowani Samsungiem Galaxy Note 8.0 przy zakupie tego urządzenia dostaną między innymi 50 GB przestrzeni w chmurze Dropbox na 2 lata, specjalny Voucher do usługi Samsung Learning Hub, program antywirusowy od AVG, kilka popularnych tytułów gier (nie wiadomo dokładnie jakich), mobilne prenumeraty The Times oraz kilka innych gadżetów.

Wszystkie dodatki będą oczywiście fabrycznie instalowanie na urządzeniu, a ich wartość wyceniono na około 60 funtów brytyjskich, co w przeliczeniu na naszą polską walutę daje około 300 złotych! Czy Samsung promocyjnymi dodatkami przekona do zakupu większą grupę klientów? Pewnie tak, ale przekonamy się już wkrótce.

Samsung Galaxy Note 8.0 w wersji WiFi (bez modułu 3G) został wyceniony na około 339 funtów czyli około 1700 złotych polskich. Jego wartość po wejściu do polskich sieci sklepów może oscylować w pobliżu „brytyjskiej” kwoty (a nawet może być trochę wyższa), co sprawia, ze cena nowego tabletu Samsunga będzie o kilkaset złotych wyższa niż cena jego największego konkurenta. Apple iPad mini w podstawowej wersji (16 GB bez 3G) można nabyć za 1449 złotych.

Warto wspomnieć, że podana wyżej cena Galaxy Note 8.0 dotyczy tylko i wyłącznie wersji WiFi. Nie wiadomo jeszcze ile będziemy musieli zapłacić za wariant z modułem 3G, ale przypuszczam, że będzie to od 200 do 400 złotych więcej.

A czy Wy już planujecie kupno tego urządzenia? Co myślicie o nowym Galaxy Note 8.0?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy Note 8.0 już dostępny w Wielkiej Brytanii”

  • 6 kwietnia 2013 at 19:51

    Ciekawe jak się sprawdza taki rozmiar. 7 cali jest fajne ale trochę za małe do czytania pdfów. 8.9 jak dla mnie idealne. Nie wypowiadam się na temat sensowności polityki samsunga z wypuszczeniem aż tylu produktów na rynek.