Już 15 maja rozpocznie się konferencja Google I/O 2013, na której spodziewamy się ujrzeć nowości związane z systemem Android. Od kilku dni mówi się między innymi o planach wypuszczenia następcy Nexusa 7 czy też przedstawieniu kolejnej aktualizacji systemu, tym razem do wersji 4.3 lub też 5.0. Wygląda na to, że wśród czekających na nas nowości jest prawdziwa gratka dla wszystkich graczy, w postaci dedykowanej platformy w ramach pakietu usług Google Play.

Redakcja serwisu AndroidPolice uzyskała dostęp do najnowszej wersji Sklepu Play i po bliższym przyjrzeniu się zawartości jej pliku .apk odnaleziono wiele elementów odnoszących się do nieznanej dotąd sekcji o nazwie Play Games. Na tę chwilę nie oferuje ona żadnej szczególnej funkcjonalności, lecz po zgłębieniu detali możemy domniemywać, że będzie to specjalne centrum gier, oferujące kilka ciekawych funkcji.

Google Play Games [źródło: androidpolice.com]
Google Play Games [źródło: androidpolice.com]

Wygląda na to, że w Play Games gromadzone będą nasze wyniki i osiągnięcia, które będziemy mogli porównywać ze znajomymi, a dodatkowo ułatwiona zostanie też gra w trybie multiplayer. Najciekawiej zapowiada się jednak możliwość synchronizacji naszych postępów w chmurze, dzięki czemu po zmianie urządzenia będziemy mogli rozpocząć zabawę w tym samym momencie, z zachowanymi osiągnięciami w danej grze.

Google Play Games - Ustawienia [źródło: androidpolice.com]
Google Play Games – Ustawienia [źródło: androidpolice.com]

Play Games zdecydowanie zapowiada się interesująco i jesteśmy ciekawi, czy ta usługa znajdzie się wśród nowości prezentowanych podczas tegorocznego Google I/O – już za kilka dni będziemy się mogli o tym przekonać.

źródło: androidpolice.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *