W sklepie Play jest już przeszło 850 tysięcy aplikacji, więc można przebierać i wybierać niemal bez końca. Rzadko spotyka się tak zwane „perełki”, ale jeśli już na takową się trafi i w dodatku będzie pochodzić od polskich programistów, od razu można otwierać szampana. Jedną z takich aplikacji jest Real Boxing, gra stworzona przez Vivid Games i obecnie przeceniona o 75 procent. Grzechem byłoby nie skorzystać!

Nigdy nie byłem pasjonatem boksu, a jedyna moja styczność z tym sportem miała miejsce podczas oglądania Rocky’ego w telewizji. Wygląda na to, że Real Boxing to zmienił, bo gra wciągnęła mnie na tyle, że spędziłem z nią pół dzisiejszego dnia. Okazją do napisania „kilku słów” o tej grze jest nie tylko fakt, że jakiś czas temu dodano wsparcie dla innych urządzeń niż te z procesorem Tegra 3 (także Galaxy Note II, którego obecnie używam), ale też promocja, gdzie Real Boxing można zakupić z aż 75-procentowym rabatem.

Real Boxing [źródło: Google Play]
Real Boxing [źródło: Google Play]

Real Boxing to kolejna produkcja po Super Ski Jump czy Speedway GP 2013 studia Vivid Games, która podbiła serca graczy, zdobywając przy tym pierwsze miejsce w konkursie Best App Ever Award na najlepszą grę sportową. I rzeczywiście na to zaszczytne miano zasługuje, bo zapewnia emocjonującą rozgrywkę, a dzięki zastosowaniu silnika Unreal Engine, sesji nagranych w Motion Capture i zaawansowanych animacji może poszczycić się oprawą graficzną i realizmem, praktycznie żywcem ściągniętym z konsolowych produkcji. Co prawda niektórzy użytkownicy narzekali na „pikselozę”, uruchamiając grę na niektórych urządzeniach (np. Galaxy S II), ale po aktualizacji wszystko wróciło do normy.

Real Boxing [źródło: Google Play]
Real Boxing [źródło: Google Play]

W grze mamy do dyspozycji szybką walkę, trening i tryb kariery. Tego pierwszego nikomu chyba nie trzeba szczegółowo opisywać. Wybieramy pięściarza, wychodzimy na ring i walczymy. Terning to miejsce gdzie możemy podszkolić naszego zawodnika biorąc udział w prostych mini-gierkach, zwiększając jego siłę, wytrzymałość i szybkość. Jest też arena treningowa, gdzie sparujemy się z partnerem. W karierze pniemy się w górę tabeli walcząc z coraz to mocniejszymi przeciwnikami.

Real Boxing posiada w sobie mikropłatności, ale nie są one tak uciążliwe jak w innych grach. Można spokojnie grać bez wydawania prawdziwych pieniędzy, ale nawet jeśli byłby konieczne, płatności przystosowane są do „polskiego portfela”. Przykładowo największy pakiet 200 tysięcy wirtualnych monet zakupimy już za niecałe 50 złotych, a w innych produkcjach freemium jest to przynajmniej o 5-6 razy drożej.

Real Boxing [źródło: Google Play]
Real Boxing [źródło: Google Play]

Real Boxing to bardzo udana produkcja, która posiada świetną grafikę, intuicyjne sterowanie i realistyczne animacje. Na prawdę nie można jej niczego zarzucić, no chyba, że początkowo była dostępna tylko na smartfony i tablety z procesorem NVIDII. Obecnie można w nią zagrać na najnowszych urządzeniach Galaxy czy Nexus’ach, a z każdą kolejną aktualizacją dodawane są kolejne. Poniżej możecie zapoznać się z listą urządzeń, które posiadają oficjalne wsparcie.

 • wszystkie smartfony i tablety z NVIDIA TEGRA 3
 • tablety Samsung Galaxy Tab 2
 • Samsung Galaxy Note II i Samsung Galaxy Note 10.1
 • Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S 4
 • Nexus 4, Nexus 10

Gra aktualnie jest w promocji i po 75-procentowej obniżce kosztuje 3 złote bez gorsza. Po zakupie do pobrania mamy 216 MB, więc warto połączyć się z siecią WiFi. Po instalacji rozmiar gry nieznacznie się zwiększa zajmując 244 MB w pamięci wewnętrznej. Jeśli posiadacie kompatybilne urządzenie nie wahajcie się nacisnąć poniższego przycisku Google Play, bo gra warta jest każdej złotówki, a na pewno tych trzech w promocji.

google-play-pobierz

Na koniec rzućcie okiem jeszcze na film, który pokazuje jak wygląda gra na Samsungu Galaxy Note II. Aaa, nie wspomniałem wcześniej o ścieżce dźwiękowej – ta też „wymiata” 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Promocja: Gra Real Boxing za 2,99 złotych! (wideo)”

 • marky2552
  13 czerwca 2013 at 22:28

  no a co z note 1 N7000 działa na tym fonie i jak jest z grywalnością fajna warto ściągać ?

  • Krzysztof Nawrot
   13 czerwca 2013 at 23:17

   Wejdź do Google Play najlepiej z telefonu, potem wyszukaj Real Boxing i tam będzie info czy gra jest kompatybilna z Twoim telefonem.

  • Bartosz Hadrich
   14 czerwca 2013 at 20:00

   Gra działa bez problemu na pierwszym Note, tylko nie mam pewności czy jest na niego dostępna w sklepie Google Play.