Samsung postanowił odświeżyć rodzinę swoich tabletów, wprowadzając do oferty nie dwa, a trzy tablety z rodziny Galaxy Tab 3, które zastąpią wysłużoną już drugą generację. Urządzenia różnią się między sobą nie tylko przekątną ekranu, ale też specyfikacją, z czego najciekawszy może okazać się ten 10,1-calowy, bo oparty jest o procesor Intela. Jakiś czas temu poznaliśmy ceny tabletów na rynku amerykańskim, a dzisiaj możemy zobaczyć, na jaką kwotę zostały one wycenione w Europie.

Każdy użytkownik, który już teraz planuje zakup trzeciej generacji tabletu Samsunga powinien baczcie śledzić wszystkie newsy, a w szczególności te, dotyczące ich ceny. Pod koniec maja pierwszą wycenę tabletów Galaxy Tab 3 przeprowadził nowojorski sklep Adorama i trzeba przyznać, że ceny były zadziwiająco niskie. Niecałe 200 dolarów na wersję 7-calową, 330 dolarów na Galaxy Tab 3 8.0 i 380 dolarów za wariant 10,1-calowy. Nieco inna sytuacja jest jednak w Europie.

Trzy nowe tablety Samsunga trafiły do oferty przedsprzedażowej w jednym z holenderskich sklepów internetowych o nazwie tabletcenter. Ceny są wyższe niż te za oceanem, ale to nic dziwnego, bo po pierwsze elektronika w Stanach jest trochę tańsza, a po drugie ceny podane są w euro. I tak, za tablet Galaxy Tab 3 7.0 zapłacimy 199 euro (ok. 850 złotych), 299 euro (ok. 1300 złotych) za Galaxy Tab 3 8.0 i 379 euro (ok. 1600 złotych) za tablet Galaxy Tab 3 10.1. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że są to podstawowe wersje tabletów bez modemu 3G.

Cena tabletu Galaxy Tab 3 8.0 [źródło: tabletcenter]
Cena tabletu Galaxy Tab 3 8.0 [źródło: tabletcenter]

Jak cena będzie w Polsce? Trudno powiedzieć, ale patrząc na ceny detaliczne poprzedniej generacji tabletów w dniu ich premiery: Galaxy Tab 2 7.0 – 1399 złotych, Galaxy Tab 2 10.1 – 1899 złotych, ceny w naszym kraju nowych Tab’ów mogą być wyższe za równo od tych w Stanach jak i Holandii. Chyba, że Samsung nas czymś zaskoczy i np. ustanowi cenę 7-calowego Galaxy Tab 3 na poziomie 999 złotych. Co Wy na to, czy taka cena jest realna? Z niecierpliwością czekam na pierwsze wyceny nowych tabletów w Polsce, a jak tylko się to stanie, damy znać na stronie.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Znamy ceny tabletów Galaxy Tab 3 w Europie. Jaka cena może być w Polsce?”

  • klik
    19 czerwca 2013 at 19:25

    nie bedzie jelly bean dla mini 2 na sammobile piszą