Jakiś czas temu oficjalnie poznaliśmy kolejną generację tabletów Samsung Galaxy Tab. Po raz pierwszy mamy do czynienia z trzema wariantami różniącymi się podzespołami, ale przede wszystkim przekatną ekranu. Po oficjalnej premierze przyszedł czas na pojawienie się w sprzedaży, co z resztą właśnie nastąpiło. 

Nowa seria tabletów Galaxy Tab oficjalnie zawitała już na półkach w USA. Co ciekawe, klient kupując jedno z tych urządzeń dostanie zupełnie za darmo bon o wartości 10 dolarów, do wykorzystania w Google Play na zakup aplikacji i 50 GB miejsca na dowolne pliki w usłudze DropBox. Miło, że Samsung tak rozpieszcza swoich klientów, ale pozostaje pytanie, jak długo? Czy te wszystkie gratisy przyznawane są tylko pierwszej fali klientów z okazji inauguracji tabletów czy będą dostępne też później?

Samsung Galaxy Tab 7.0 [źródło: SammyHub]

Przypomnijmy sobie, co oferują nowe tablety Galaxy Tab 3. Na pierwszy ogień pójdzie najmniejszy z nich, czyli Samsung Galaxy Tab 3 7.0. Jak sama nazwa wskazuje, wyposażony jest w ekran o przetkąnej 7 cali o rozdzielczości WSVGA (1024×600) i 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Nie zabrakło także aparatu o matrycy 3 megapikseli i przedniej kamerki o matrycy 1,3 megapiksela. Cały sprzęt zasila akumulator o pojemności 4,000 mAh.

Samsung Galaxy Tab 8.0 [źródło: SammyHub]
Samsung Galaxy Tab 8.0 [źródło: SammyHub]

Drugi przedstawiciel, czyli Samsung Galaxy Tab 3 8.0 może pochwalić się 8-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280×800 (WXGA), 2-rdzeniowym układem o taktowaniu 1,5 GHz oraz 1,5 GB pamięci RAM. Tak jak w poprzedniku, nie zabraknie tutaj także aparatu, ale o większej matrycy 5 milionów pikseli.

Samsung Galaxy Tab 10.1 [źródło: SammyHub]
Samsung Galaxy Tab 10.1 [źródło: SammyHub]

Ostatni i zarazem największy tablet Samsung Galaxy Tab 3 ma ekran o przekątnej 10,1 cali i takiej samej rozdzielczości co wariant 8-calowy. Tablet co prawda ma 1 GB pamięci RAM, ale najwydajniejszy procesor o taktowaniu 1,6 GHz i w dodatku pochodzący od firmy Intel. Urządzenie ma główny aparat o matrycy 3 megapikseli, 1,3-megapikselowy z przodu i baterię o pojemności 6800 mAh

Więcej o nowych tabletach możecie dowiedzieć się w bardziej szczegółowych wpisach – tutaj o Galaxy Tab 3 7.0 i tutaj o Galaxy Tab 8.0 i Galaxy Tab 10.1.

Wszystkie te urządzenia będą oferowane w kolorze białym (White) oraz brązowym (Gold Brown). Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie nowa generacja tabletów pojawi się w Polsce, ale myślę, że nastąpi to już w najbliższych tygodniach.

 A czy Wy „polujecie” na jedno z tych urządzeń? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

źródło: SammyHub

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Tablety Galaxy Tab 3 oficjalnie w sprzedaży…, ale na razie w USA”

  • 7 lipca 2013 at 20:22

    Jest już też dostępny w Norwegii 🙂

  • klik
    8 lipca 2013 at 00:27

    Mnie się bardziej podoba mój tab 2 7.0 baz tego przycisku home