Nie przepadam za rootowaniem telefonu i przyznam się bez bicia, że nigdy tego nie robiłem, ale w Google Play można znaleźć ciekawe aplikacje, które do działania wymagają takiej modyfikacji. Jedną z nich jest nowy program o nazwie Wanam Xposed, który daje możliwość wprowadzania przydatnych modyfikacji w oprogramowaniu. Jeśli zatem masz smartfon z Androidem w wersji 4.2 Jelly Bean i dostęp do plików systemowych nie powinieneś przejść obok tego programu obojętnie.

Wanam Xposed to niezwykle rozbudowana aplikacja z wielkimi możliwościami, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne. Za jej pomocą możemy wprowadzać zmiany w interfejsie użytkownika (TouchWiz) i odblokować dodatkowe, przydatne funkcje, bez konieczności wgrywania zmodyfikowanego ROM’u. Jednym słowem, możemy dostosować wygląd i funkcjonalność telefonu do naszych potrzeb.

Wanam Xposed [źródło: Google Play]
Wanam Xposed [źródło: Google Play]

Lista funkcji programu jest naprawdę długa, więc przytoczę tylko kilka tych najważniejszych. Program dodaje przede wszystkim 4 tryby ponownego uruchamiania telefonu, możliwość włączenia aparatu w trakcie rozmowy, funkcję nagrywania połączeń głosowych (pojawia się opcja Record) czy odblokowanie trybu Multi-window dla wszystkich aplikacji. Możemy również dostosować wygląd ikon, menu i paska powiadomień, zmieniając chociażby jego kolor i przezroczystość. Zazwyczaj, aby mieć takie funkcje, trzeba zainstalować inne programy, a tutaj, wystarczy jeden i to w dodatku darmowy.

Wanam Exposed [źródło: Google Play]
Wanam Exposed [źródło: Google Play]

Do uruchomienia programu wymagany jest smartfon Samsung Galaxy działający pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2 Jelly Bean (lub nowszej), posiadający dostęp do konta Root i zainstalowany Xposed Framework. Z uwagi na to, że program „działa” na plikach systemowych, zalecane jest wykonanie kopii zapasowej danych i oprogramowania. Więcej informacji o programie Wanam Xposed można znaleźć na forum XDA pod tym linkiem.

[nggallery id=123]

Niestety nie posiadam obecnie smartfonu z Androidem 4.2 i jak już wspomniałem na początku, jestem przeciwny „grzebaniu” w systemie, dlatego mimo kilku funkcji z programu, które byłby przydatne, nie zdecyduję się na jego instalację. Ale może ktoś z Was lubi kombinować i sprawdzi Wanam Xposed na swoim telefonie? Jeśli tak, poniżej znajduje się link do pobrania.

google-play-pobierz

źródło: Google Play przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Wanam Xposed – dodatkowe funkcje w smartfonie z Androidem 4.2 Jelly Bean”

  • 3 września 2013 at 10:09

    witam serdecznie, przyznam, ze jestem szczerze zaciekawiony ta aplikacja. pozdrawiam