Przeważnie, gdy szykuje się nam premiera nowej wersji systemu Android, możemy spodziewać się także aktualizacji aplikacji pochodzących od Google. Co chwilę widzę aktualizacje do takich programów jak chociażby Mapy, Hangouts, Chrome czy YouTube, które wprowadzają mniejsze lub większe poprawki. Tym razem jednak aktualizacja dotyczy miejsca, z którego owe aplikacje pobieramy – sklepu Google Play.

Galaxy Note 3 - Google Play 4.4.21 [źródło: 2po2.pl]
Galaxy Note 3 – Google Play 4.4.21 [źródło: 2po2.pl]

Google Play to prawdziwe eldorado dla osób posiadających urządzenie z Androidem, bo można tam znaleźć przeszło milion aplikacji, a od niedawna również książki. Są zarówno płatne jak i darmowe pozycje, można przebierać i wybierać, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Aby przeglądanie i pobieranie było przyjemne, aplikacja musi działać bez najmniejszego problemu i na całe szczęście w przypadku Google Play tak jest. Program działa wręcz wzorowo, a producent co jakiś czas ją udoskonala, czego dowodem jest dzisiejsza aktualizacja.

Google Play 4.4.21 [źródło: 2po2.pl]
Google Play 4.4.21 [źródło: 2po2.pl]

Jak się dowiadujemy, firma Google w dniu dzisiejszym rozpoczęła proces aktualizacji sklepu Play do wersji 4.4.21. Zmian jest niewiele i do tych najbardziej widocznych zalicza się wysuwane od lewej krawędzi menu, które już wcześniej mogliśmy spotkać w innych programach Google jak YouTube czy Gmail. Na zakładkę zostały przeniesione skróty do profili, zainstalowanych na urządzeniu aplikacji, listy życzeń i opcji umożliwiającej wykorzystanie kodu rabatowego. Taka zmiana sprawia, że interfejs jest jeszcze bardziej poukładany i przyjemny w obsłudze.

Google Play 4.4.21 [źródło: 2po2.pl]
Google Play 4.4.21 [źródło: 2po2.pl]

Aktualizacja jest udostępniania stopniowo, więc nie denerwujcie się, jeśli jej dzisiaj nie otrzymacie i po prostu co jakiś czas zaglądajcie do Google Play. Dla tych bardziej niecierpliwych mam informację, że nową wersję sklepu Play można zdobyć nieoficjalnym sposobem, pobierając i instalując ją z tego pliku. Ja sam wybrałem ten sposób, a jak wygląda nowy Google Play możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Dajcie znać jak Wam się podoba nowa wersja Google Play i jakim sposobem ją zainstalowaliście na swoim smartfonie czy tablecie.

źródło: Phandroid

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Aktualizacja Google Play do wersji 4.4.21, dodano wysuwane menu (wideo)”

  • klik
    29 października 2013 at 15:19

    Przed chwilą wszedłem do Google play i jest już nowy wygląd