Wygląd na to, że koniec roku będzie niezwykle udany dla miłośników mobilnego grania i serii Grand Theft Auto. Po grze GTA III, która na urządzeniach mobilnych zagościła pod koniec 2011 roku i GTA: Vice City z grudnia 2012, czas na kolejną część serii, która przez wielu uznawana jest za tą najlepszą. GTA: San Andreas już w przyszłym miesiącu ma pojawić się na smartfony i tablety.

Gier z serii Grand Theft Auto chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na konsolach króluje teraz GTA V, a na platformy mobilne wielkimi krokami zbliża się GTA: San Andreas. Firma Rockstar oficjalnie poinformowała za pośrednictwem swojej strony, że mobilna odsłona gry już w grudniu tego roku (konkretna data nie jest jeszcze znana) trafi na wybrane urządzenia z systemem iOS, Android, a także Windows Phone.

GTA: San Andreas [źródło: Rockstar]
GTA: San Andreas [źródło: Rockstar]

Jak informuje producent, mobilne San Andreas będzie ulepszone pod względem wizualnym i zostanie przystosowane pod smartfony i tablety, tak by rozgrywka była jak najbardziej komfortowa. W grze będzie udoskonalona oprawa graficzna, przez zastosowanie lepszych efektów jak szczegółowe, dynamiczne cienie, wzbogacona paleta kolorów, lepiej odwzorowane modele samochodów i większa odległość rysowania. Czyżby mobilna odsłona będzie lepiej wyglądać niż pierwowzór z PC? Bardzo możliwe, co potwierdza nawet firma Rockstar.

„…make this the best-looking version of San Andreas yet.”

W GTA: San Andreas będziemy mogli skorzystać z nowych, trzech różnych systemów sterowania, pojawiających się na ekranie tylko wtedy, kiedy będzie taka potrzeba. Tak jak poprzednie części, w nowym GTA nie zabraknie pełnego wsparcia dla kontrolerów.

Musicie przyznać, że to najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia. Ja już nowej odsłony GTA nie mogę się doczekać, a Wy? W ciągu najbliższych tygodni ma pojawić się więcej informacji i jak tylko będziemy wiedzieć coś więcej, na pewno damy Wam znać. To jak, po San Andreas czeka nas GTA IV? 🙂

źródło: Rockstar

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Grand Theft Auto: San Andreas już w grudniu na urządzenia mobilne!”

 • esuba94
  26 listopada 2013 at 23:29

  Trzeba jak najszybciej kupić tego gamepada z sfk jak dojdzie dostawa by wczuć sie w sterowanie.

  • Krzysztof Nawrot
   26 listopada 2013 at 23:41

   Racja, tez na niego poluję już od miesiąca. Niestety w sfk jak na razie niedostępny 🙁