Przyznam się bez bicia, że mimo tego, że kilka lat temu byłem zapalonym graczem (teraz mam ogranicznik w postaci wolnego czasu), to ominęła mnie przyjemność zagrania chociażby w ostatnią komputerową odsłonę gry Deus Ex: Bunt Ludzkości. Powodem też mogło być to, że nie przepadam za takimi klimatami. Jeśli jednak są wśród nas miłośnicy cyberpunkowego świata, którzy mają tablet lub smartfon z Androidem to informuję, że do Google Play trafiła gra Deus Ex: The Fall.

Deus Ex: The Fall [źródło: Producent]
Deus Ex: The Fall [źródło: Producent]

Seria sięga 2000 roku kiedy to na pecety wkroczyła gra Deus Ex, która przez wielu uznawana jest za klasykę gatunku. Gracz przenosi się w niemal sam środek apokalipsy  gdzie na każdym kroku spotyka się z brutalnością i nienawiścią. Jak na tamte czasy gra oferowała bardzo rozległy świat, niepowtarzalny klimat i przede wszystkim nieliniową fabułę, gdzie każda podjęta decyzja miała wpływ na przyszłą rozgrywkę. Teraz to samo możemy przeżyć na platformach mobilnych, bo gra pojawiła się w sklepie Play.

W Deus Ex: The Fall przenosimy się do roku 2027, a głównym bohaterem jest Ben Saxon, żołnierz elitarnej jednostki SAS brytyjskiej armii, który musi stawić czoła nieprzyjacielowi i zapobiec spiskowi na światową skalę. Gra to nic innego jak dynamiczny FPS z elementami skradanki, gdzie gracz widzi rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby. Podobnie jak pecetowy pierwowzór, Deus Ex: The Fall oferuje nieliniową, wciągającą fabułę, gdzie każde działanie ma swoje konsekwencje w przyszłości. Gra nie tylko ładnie wygląda, ale ma zapewnić kilka godzin rozgrywki.

Deus Ex: The Fall jest już dostępny w Google Play i nie należy do tanich produkcji, bo gra została wyceniona na ponad 30 złotych. Jestem jednak pewien, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Graliście już?

google-play-pobierz

źródło: Google Play

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Gra Deus Ex: The Fall debiutuje w Google Play”

  • bomba1
    24 stycznia 2014 at 23:06

    Obsługuje pada?

  • klik
    25 stycznia 2014 at 19:47

    W Google play od dzisiaj można kupować filmy i muzykę:)