Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że tablety Galaxy Tab 3 występują w różnych wariantach. Obok tych standardowych, można spotkać także limitowane zestawy z figurkami Angry Birds Star Wars II czy specjalną wersję 7-calowego tabletu z dopiskiem Kids, przygotowaną z myślą o najmłodszych użytkownikach. Teraz Samsung wymyślił coś nowego – tablet edukacyjny.

Pod tą nazwą kryje się Samsung Galaxy Tab 3 10.1 w kolorze czarnym, który pod względem specyfikacji nie różni się niemal niczym od swojej normalnej wersji. Mamy 10,1-calowy ekran o rozdzielczości WXGA, dwurdzeniowy procesor z 1 GB pamięci RAM, 16 GB przestrzeni na dane użytkownika i aparat 3 Mpix. Spore zmiany można zauważyć dopiero w oprogramowaniu.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Tab 3 10.1 [źródło: Samsung]

Jak wynika z komunikatu prasowego amerykańskiego oddziału firmy Samsung, tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat i został wzbogacony o dodatkowe aplikacje i usługi, które mają pomóc w edukacji uczniom K-12, czyli od zerówki aż do szkoły średniej. W systemie znajdziemy usługę Google Play for Education, która jest specjalnym działem w sklepie Google, gdzie zamieszczane są aplikacje oznaczone przez deweloperów jako edukacyjne.

Inicjatywa póki co prowadzona jest tylko w szkołach w USA i pewnie minie jeszcze trochę czasu zanim bardziej się rozpowszechni. W sumie tablety w szkołach to dobry pomysł, bo zwolnią uczniów od obowiązku noszenia kilku kilogramów książek, co zbawiennie wpłynie na ich zdrowie. Z drugiej jednak strony, ja zawsze wolałem się uczyć standardowo, czyli trzymając książkę czy notatki w jednej dłoni i zakreślać w drugiej 😉

Jeszcze nie wiadomo nic na temat ceny Galaxy Tab 3 10.1 w wersji edukacyjnej. Zgodnie z tym co podaje producent, tablet pojawi się na rynku w kwietniu i zostanie wdrożony do systemu nauczania w roku szkolnym 2014-2015.

źródło: AndroidPolice przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *