Rok 2014 zaczął się już na dobre, tak więc w styczniu nie mogło zabraknąć mojego kolejnego zestawienia fajnych i ciekawych aplikacji. W poprzednim można było przeczytać o udanym projekcie klawiatury, a także zobaczyć jak szybko odmienić wygląd pulpitu w swoim urządzeniu.  Tym razem mam coś dla osób, które między innymi chcą mieć wszystkie najważniejsze funkcje systemowe pod ręką lub poszukują ładnego programu do pogody. Nie przedłużając, przejdźmy szybko do pierwszej propozycji.

top5-aplikacji-styczen-2014

1. VSCO Cam

Jest to aplikacja którą zapewne zna każdy posiadacz iPhone’a. VSCO Cam służy do szybkiej i prostej obróbki naszych zdjęć, a także ich szybkiego udostępniania do przeróżnych portali społecznościowych. Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i można się nawet pokusić o określenie go bardzo minimalistycznym.

[nggallery id=210]

Z lewej strony mamy możliwość wysunięcia paska funkcyjnego, w którym znajdziemy takie opcje jak sklep z dodatkowymi filtrami do naszych zdjęć, naszą bibliotekę zdjęć, bezpośrednie przejście do aparatu, ustawień, a także magazynu z różnymi artykułami z zestawieniami ciekawych zdjęć oraz tekstami o różnych artystach. Myślę, że aplikacja jest warta przetestowania, jeśli jesteśmy miłośnikami fotografii.

Pobierz aplikację z Google Play

2. Power Toggles

Zastanawialiście się kiedyś jak umieścić na waszym homescreenie, czy też pasku powiadomień skrót do przełączania różnych funkcji telefonu takich jak Wi-Fi, latarka, czy Bluetooth? Myślę, że aplikacja Power Toggles jest na to odpowiedzą. W programie mamy możliwość ustawienia widgetu z przełącznikami na ekranie głównym, pasku powiadomień, a nawet w folderze.

[nggallery id=211]

Jedną z ciekawych rzeczy jest to, że kiedy mamy ustawiony widget na pasku powiadomień może nam wyświetlać się ikona z poziomem naładowania baterii, typem sieci lub dzisiejszą datą. Dla każdego widgetu możemy zmieniać kolor przycisków, styl tła, wypełnienie tła, separatory przycisków oraz styl kliknięć. Jest to aplikacja warta naszej uwagi ze względu na bardzo rozbudowane możliwości konfiguracji.

Pobierz aplikację z Google Play

3. Yahoo weather

Jeśli szukacie aplikacji, która w ładny sposób przedstawi prognozę pogody to myślę, że Yahoo Weather Was zainteresuje. Po uruchomieniu programu wita nas miły dla oka ekran z aktualną pogodą. W tle wyświetla się wybrane zdjęcie z serwisu Flickr, które ma obrazować pogodę za oknem. Przesuwając palcem do góry otrzymujemy dostęp do przewidywanej pogody na najbliższe pięć lub dziesięć dni, szczegółów obecnej pogody, mapy zachmurzenia, parametrów wiatru oraz ciśnienia, a także przewidywalności opadów.

[nggallery id=212]

Do aplikacji można dodać kilka miejscowości. Będziemy mieli do nich dostęp przez przesunięcie palcem. Pogodę można zaktualizować bezpośrednio w aplikacji poprzez przesunięcie palcem w dół. Yahoo weather daje nam także do dyspozycji kilka widgeów, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzić pogodę bez konieczności uruchamiania aplikacji.

Pobierz aplikację z Google Play

4. Ceneo 

Jeśli chociaż raz chcieliście porównać ceny produktów dostępnych w sklepach internetowych, to z pewnością spotkaliście się z porównywarką Ceneo. Aplikacja tego właśnie serwisu jest dostępna w Google Play za darmo i myślę, że jest warta naszej uwagi. Od razu po uruchomieniu programu widzimy prosty i przejrzysty interfejs. Mobilna aplikacja oferuje praktycznie takie same możliwości jak wersja przeglądarkowa.

[nggallery id=213]

Mamy możliwość wyszukania produktu, którym jesteśmy zainteresowani, a także przejścia do kategorii, naszego schowka, historii wyszukiwanych przez nas rzeczy oraz bestsellerów. Co więcej w Ceneo jest opcja skanowania kodu kreskowego, na podstawie którego program wyszuka odpowiedni produkt. W programie poza wyszukaniem ofert sprzedaży różnych rzeczy możemy przeczytać informacje o produkcie i opinie użytkowników.

Pobierz aplikację z Google Play

5. Chronus

Pamiętacie jak w pierwszym TOP 5 przedstawiłem aplikację, a w zasadzie widget DashClock? Chronus jest w pewnym sensie bardzo podobnym programem. Mamy tutaj kilka widgetów pogody wraz z analogowym lub cyfrowym zegarkiem, a także sam widget pogody oraz kalendarza. Prognoza jest przedstawiana w formie bardzo ładnych ikonek, których paczki można dokupić w Google Play. Mamy do wyboru również kilku dostawców pogody takich jak Yahoo, AccuWeather czy OpenWeatherMap.

[nggallery id=214]

Bardzo ciekawą opcją jest strumień newsów dzięki czemu widget będzie wyświetlał najświeższe informacje z naszych ulubionych stron internetowych. Sama aplikacja posiada wiele opcji konfiguracji widgetu, ale nie wszystko jest dostępne w wersji darmowej. Za Chronus Pro przyjdzie nam zapłacić 5,89 złotych, ale uważam, że program ten jest jak najbardziej wart swojej ceny.

Pobierz aplikację z Google Play

Tak prezentuje się kolejne i pierwsze w tym roku TOP 5 najciekawszych aplikacji dla systemu Android. Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie aplikacje przypadną Wam do gustu i jeszcze bardziej usprawnią korzystanie z Waszego smartfonu. Zapraszam jeszcze do obejrzenia filmu mojego autorstwa dotyczącego tego zestawiania i podsyłania propozycji do następnego zestawienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “TOP 5 aplikacji na system Android – styczeń 2014 (wideo)”

  • 16 lutego 2014 at 14:54

    A propos numeru 1. – zdaje się, że podobna i całkiem darmowa (m.in. dużo filtrów, bez kupowania ze sklepu) jest apka Pxlr Express. Mega wygodna – używam od jakiegoś czasu do prostej obróbki. Jeśli ktoś szukałby alternatywy dla VSCO Cam (bo nie działa/coś nie przypadło do gustu) to Pxlr zdecydowanie godny polecenia.