Firma Google po raz kolejny na stronie dla deweloperów udostępniła najnowsze dane dotyczące popularności poszczególnych wersju systemu Android. Tym razem mamy zestawienie ze stycznia. Można zauważyć ciągły wzrost dwóch ostatnich dystrybucji systemu – Jelly Bean i KitKat, ale trochę niepokojące jest to, że ta druga robi to bardzo powoli.

Android [źródło: The Verge]
Android [źródło: The Verge]

Spośród wszystkich urządzeń, które w ostatnich tygodniach łączyły się z Google Play aż 60,7% działa w oparciu o Androida Jelly Bean. To niezwykle wysoki wynik i o 1,6 pkt. procentowych lepszy niż przed miesiącem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że składają się na niego aż trzy wersje – od 4.1.x do 4.3. Poza tym praktycznie wszystkie smartfony, które w ostatnim czasie trafiły na rynek pracowały pod kontrolą Jelly Bean’a, a te, dla któych planowany był KitKat, jeszcze go nie otrzymały.

Android w styczniu 2014 [źródło: Android]
Android w styczniu 2014 [źródło: Android]

Wyjątkiem od tej reguły jest Galaxy Note 3, który ma już najnowszą wersję systemu, ale niewiele zdziałał. KitKat z 1,4% z ubiegłego miesiąca wskoczył na 1,8%, co trochę martwi, bo wzrost jest bardzo powolny. Wina niejako leży po stronie producentów, którzy zwlekają z wydaniem KitKat’a na swoje urządzenia. Galaxy S 4 nadal czeka…

Starsze wersje systemu jak Froyo, Gingerbread czy Ice Cream Sandwich nadal mogą pochwalić się ponad 37-procentowym udziałem, który na całe szczęście z miesiąca na miesiąc spada.

źródło: Android

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *