Smash Hit to dosyć ciekawa zręcznościówka ciesząca się bardzo dużą popularnością. Mimo tego, że gra jest dostępna dopiero od miesiąca, została pobrana ponad dziesięć milionów razy. Nie ukrywam, jest to ogromnym wyczynem. Co zadecydowało o sukcesie tej gry? Na pewno jej niezwykłość i prostota.

Producentem gry jest firma Mediocre, która pewnie nikomu nic nie mówi. Pewnie Wam się trochę rozjaśni, gdy wspomnę, że jest to producent takich hitów jak Sprinkle czy Granny Smith. W Smash Hit naszym zadaniem jest pokonanie łącznie 9 poziomów, gdzie na drodze napotykamy różne przeszkody. Są to między innymi szklane ściany, łańcuchy czy wahadła, które z każdym kolejnym poziomem są coraz trudniejsze do unieszkodliwienia.

Do zniszczenia przeszkód posłużą nam metalowe kule, których ilość jest ograniczona. Niszcząc niebieskie kryształy dostajemy dodatkowe kule, a jeżeli zbijemy ich kilka pod rząd, to zwiększymy liczbę wystrzeliwanych na raz kul. W sytuacji, kiedy zabraknie nam pocisków nasza rozgrywka się kończy, ale możemy wtedy aktywować tzw. power-up wystrzeliwujący kule niczym karabin maszynowy, ratując się z opresji. Są także inne typy „wspomagaczy”. Jeden z nich pozwala na spowolnienie akcji rodem z Matrixa, a drugi zmienia nasze kulki w kule armatnie. Co jakiś czas trafiają się drzwi, które musimy otworzyć mierząc kulą w przycisk nad nimi.

[nggallery id=330]

Fizyka gry jest bardzo realistyczna. Swoje dokłada rewelacyjna grafika, a całość uzupełnia przyjemna oprawa dźwiękowa. Rzeczywiście ma się wrażenie jakby naprawdę obok nas rozwalałoby się szkło, a sam efekt jego rozbicia wygląda zdumiewająco. Uroku dodaje futurystyczna, zbudowana z sześcianów sceneria, trochę przypominająca tą z gry Portal. Ciekawie prezentuje się też menu główne gdzie zostały umieszczone informacje między innymi o najdłuższej pokonanej odległości czy poziomach.

Gra jest dostępna za darmo, ale jeśli zależy nam na dodatkowych opcjach jak chociażby możliwość wznawiania gry od dowolnego poziomu czy  zapisu stanu gry w chmurze, możemy wykupić usługę premium o wartości około 7,66 złotych.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/developer?id=Mediocre” color=”blue2″ icon=”” size=”large”]Pobierz grę Smash Hit[/button]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Galaktyczny Poleca: Futurystyczna zręcznościówka Smash Hit”

 • Zmartwiony…
  10 kwietnia 2014 at 09:37

  A jak się rozbije wszystko w „cretitsach”, to ma się dostęp do ukrytych kręgli 😀

 • Łukasz Langer
  9 maja 2014 at 19:21

  Jak dodać taki przycisk jak u was ”Pobierz grę Smash Hit” oraz jak zrobić taką tabletkę z gwiazdkami zaraz pod tym przyciskiem?

  • Krzysztof Nawrot
   9 maja 2014 at 23:50

   To wszystko jest generowane przez nas motyw 😉