Mamy początek maja, dlatego możemy przyjrzeć się bliżej na najnowsze statystyki systemu Android. Google jak co miesiąc udostępniło na swojej stronie dane dotyczące poszczególnych wersji swojego systemu. Popularność KitKata z każdym kolejnym miesiącem się zwiększa, więc nic dziwnego, że w kwietniu było podobnie. Najnowszy Android jest już na 8,5% urządzeń.

Coraz częściej producenci aktualizują swoje smartfony do KitKata. Można tutaj wymienić przede wszystkim firmę Samsung, która wreszcie udostępniła aktualizację dla Galaxy S 4 i rozpoczęła ten proces także dla Galaxy Note II, ale też LG, który wydał nowy system dla G Flex czy L9 II czy Sony ze swoim tabletem Xperia Z. Widać, że coś się ruszyło, dlatego KitKat śmiało pnie się w górę w statystykach Google.

Androida 4.4 KitKat można obecnie spotkać na 8,5% urządzeń, które ostatnio logowały się do Google Play. W porównaniu do ubiegłego miesiąca jest to wzrost o 3,2 punkty procentowe, bo w marcu smartfonów i tabletów z KitKatem było 5,3%. Przyczyną jest wspomniana przed chwilą fala aktualizacji.

Android w kwietniu / fot. Android
Android w kwietniu / fot. Android

Porównując jeszcze aktualne dane do tych z marca można zauważyć, że wcześniejsze wersje systemu Google w większości przypadków tracą. Tyczy się to przede wszystkim popularnej niegdyś odsłony Gingerbread, która obecnie jest na 16,2% procentach urządzeń (Pamiętacie te czasy kiedy ta wersja zgarniała ponad połowę?) czy Ice Cream Sandwich, który tracił ponad 1 pkt procentowy. Nieco inaczej jest w przypadku Jelly Bean, gdzie delikatnie podskoczyły wyniki wersji 4.2.x i 4.3.

Czy za miesiąc KitKat przekroczy granicę 10 procent? Chyba nie trzeba długo się zastanawiać, by odpowiedzieć, że jest to bardzo możliwe. A jaką wersję systemu macie wy na swoich urządzeniach? Czy dostaliście ostatnio jakąś aktualizację? Standardowo zapraszamy do oddania głosu w naszej ankiecie.

[poll id=”10″]

źródło: Android

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Android w kwietniu – Coraz więcej urządzeń z KitKatem”

 • trueland
  4 maja 2014 at 11:15

  galaxy tab 3 7 dalej na androidzie 4.1… je*** Samsunga i jego polityke to już chinole nawet dostają 4.4

  • dekiel123
   4 maja 2014 at 12:58

   to samo – ten sam model

 • andi4444
  4 maja 2014 at 20:49

  Samsung Galaxy S4 mini też ciągle na 4.2.2, kiedy wreszcie coś wyżej?

 • SamsungPloxKitKat
  18 maja 2014 at 21:25

  najlepsze jest to ze zwykly tab 3 7.0 ma androida 4.1.2 a tab 3 7.0 lite ma 4.2.2 i samsung nie raczy ruszyc dupska i zaktualizowac tego pierwszego do chociaz 4.2.2 nie mowiac juz o 4.4.2 🙁