Kolejna konferencja Samsunga zbliża się wielkimi krokami. Dziś nawet pojawił się zwiastun zapowiadający wydarzenie, które odbędzie się 12. czerwca bieżącego roku w Nowym Jorku. W większości przypadków musimy czekać na rozpoczęcie sprzedaży urządzenia w zależności od kraju nawet do miesiąca. Tym razem będzie inaczej. Dlaczego? Warto się nad tym zastanowić.

Evleaks opublikował zdjęcie, z którego wynika, że przedsprzedaż rozpocznie się dzień po prezentacji Samsunga Galaxy Tab S czyli 13.06.2014 roku. Urządzenie docelowo trafi do sprzedaży 3 tygodnie później, czyli 06.07.2014 roku. Czy przedsprzedaż oznacza, że płacąc za urządzenie otrzymamy je tego samego dnia? Nie ma takiej pewności, ale chyba taki plan ma właśnie koreański producent. Czy to jest dobre rozwiązanie? Z pozycji klienta, który jest zdecydowany na produkt jak najbardziej. Z perspektywy osób niezdecydowanych? Również. W trakcie konferencji bardzo trudno nagrać jakiś sensowny materiał. Prześwietlone stoły, bardzo nieprzyjemne odgłosy otoczenia oraz presja czasu nie sprzyja, bo przecież każdy chce dotknąć urządzenie. Takie warunki nie wpływają pozytywnie na pierwsze wrażenia, biorąc pod uwagę że urządzenia są przypięte do platform, na których są prezentowane. Największe portale następnego dnia pewnie zakupią urządzenie do własnych celów i przetestują w zaciszu swoich pracowni.

Galaxy Tab S / fot. evleaks
Galaxy Tab S / fot. evleaks

Musimy uzbroić się w cierpliwość. Nowe tablety Samsunga prezentują się niezwykle ciekawie. Przypomnijmy sobie specyfikację Galaxy Tab S. Sercem urządzenia ma być autorski układ Exynos 5 Octa od Samsunga, który będzie wyposażony w cztery mocne rdzenie Cortex A15 o taktowaniu 1,9 GHz i cztery rdzenie Cortex A7 z zegarem 1,3 GHz. Jednostka będzie wspierana przez 3 GB pamięci RAM i 6-rdzeniową grafikę ARM Mali-T628 (533 MHz). Taki zestaw nie zawiedzie nawet najbardziej wymagającego użytkownika, a każda gra czy program będzie działał bez żadnych problemów.

W tablecie znalazło się też miejsce dla 8-megapikselowego aparatu z tyłu z możliwością nagrywania filmów w FullHD i kamerki 2 Mpix z przodu nad ekranem. Pod względem łączności jest równie bogato, jak chociażby w tabletach z serii PRO. Znajdziemy zatem Wi-Fi w standardzie ac, Wi-Fi Direct, DLNA, GPS, Bluetooth 4.0 LE, port podczerwieni, a także microUSB 2.0 do ładowania czy podłączenia do komputera. Nie możemy się doczekać prezentacji i postaramy się ją dla Was zrelacjonować. Dajcie znać co myślicie.

źródło zdjęcia i informacji: Evleaks

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *