Xposed Framework jest potężnym narzędziem, które jest w stanie skutecznie ułatwić nam lub też umilić życie z naszym smartfonem. Pisaliśmy o nim w szóstym Galaktycznym Poradniku obiecując przy okazji, że do tematu na pewno wrócimy w przyszłości. I tak się stało. Dotrzymujemy obietnicy przekazując w Wasze ręce mały przegląd trzech najbardziej interesujących modułów do Xposed Framework – SwipeBack, CrappaLinks i Tinted Status Bar. 

SwipeBack

Czy denerwuje Was potrzeba wciśnięcia klawisza powrotu aby przejść do poprzedniego ekranu? Jeżeli tak, to moduł SwipeBack jest stworzony specjalnie dla Was. Umożliwia on w bardzo szybki i łatwy sposób cofnąć się o jeden ekran do tyłu po prostu przeciągając palcem po ekranie od lewej do prawej (lub też w inny sposób, według naszych ustawień).

Niestety modułowi jeszcze do ideału sporo brakuje i nie zawsze działa tak jakbyśmy tego chcieli. Nieraz zdarza się tak, że wykonanie gestu przenosi od razu do ekranu głównego zamiast do poprzedniej strony (widoczne np. w przeglądarce Chrome). Moduł czasami również doprowadza do różnych problemów z funkcjonowaniem niektórych aplikacji jak chociażby aparat. Na całe szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by wyłączyć gest cofania dla tej konkretnej aplikacji.

[nggallery id=424]

Jak widzimy na powyższych obrazkach, menu ustawień modułu jest dosyć proste a zarazem udostępnia wszystkie potrzebne funkcje. Tak też będziemy w stanie wyłączyć gest dla konkretnych aplikacji o czym wspomniałem powyżej, zmienić kierunek wykonywania gestu czy też ustalić tak zwaną „martwą strefę” gdzie gest cofania nie będzie brany pod uwagę (nie będzie obsługiwany).

Moduł można pobrać zarówno z sekcji Pobierz instalatora Xposed jak i z oficjalnego repozytorium modułów Xposed.

CrappaLinks

Ile razy zdarzyło się Wam kliknąć link w jakiejś aplikacji, który automatycznie uruchomił przeglądarkę (albo zapytał, którą wybrać), aby potem zapytać w jakiej aplikacji go otworzyć? Zapewne nieraz to miało miejsce i tu z pomocą przychodzi moduł CrappaLinks, który odszyfrowuje linki po ich kliknięciu, w taki sposób, żeby od razu pokazało się okienko z wyborem aplikacji, bez pośrednictwa przeglądarki.

[nggallery id=425]

Jak widzimy na zrzutach ekranu, jak na tak prosty moduł ustawienia są całkiem rozbudowane. Mamy możliwość wyłączenia/włączenia działania modułu, ustawienia momentu wyświetlania powiadomień z aplikacji czy opcję „rozwiązywania” wszystkich obsługiwanych linków (bit.ly i tym podobne). Samo działanie aplikacji jest bardzo skuteczne i bezproblemowe.

Moduł można pobrać zarówno z sekcji Pobierz instalatora Xposed jak i z oficjalnego repozytorium modułów Xposed. Gorąco polecam.

Tinted Status Bar

Ostatnia pozycja w naszych dzisiejszym zestawieniu jest idealnym narzędziem dla osób, które lubią jak ich telefon ładnie się prezentuje. Moduł umożliwia dostosowanie koloru paska powiadomień na podstawie koloru belki tytułu danej aplikacji. W taki też sposób obydwie belki będą się zlewać, co daje niezły efekt wizualny.

Modułowi Tinted Status Bar jeszcze brakuje do ideału, ale nie ma się co dziwić – w końcu jest jeszcze w fazie beta. Zdarza się, że aplikacja sama nie jest w stanie dopasować kolorów i pasek stanu pozostaje czarny czy też chwilami pasek sam zmienia kolor bez większego powodu. Oczywiście moduł niesie ze sobą małą aplikację zawierającą ustawienia z nim związane.

[nggallery id=426]

Możemy ustawić poszczególne kolory dla każdej aplikacji oddzielnie, lub też wyłączyć efekt działania modułu dla poszczególnych aplikacji. Z odrobiną cierpliwością i chęcią uzyskania fajnie wyglądającego efektu, można przy pomocy Tinted Status Bar skomponować bardzo ładnie wyglądający interfejs. To na co jeszcze czekacie? Do roboty!

Moduł można pobrać zarówno z sekcji Pobierz instalatora Xposed jak i z oficjalnego repozytorium modułów Xposed.

Tak też dotarliśmy do końca krótkiego, ale myślę, że ciekawego 4-ego Galaktycznego Poradnika. Mamy nadzieje, że wpis Wam się podobał, a moduły okażą się pomocne. Pamiętajcie, że instalacja modułów została wyjaśniona w Galaktycznym Poradniku nr 6. W przyszłości nie wykluczamy powrotu do tematu Xposed Framework, bo co chwilę pojawiają się nowe moduły. Pytania? Jeśli tak, to sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji.

Poprzednio z cyklu Galaktyczny Poradnik Plus:

#1: Latarka przy wyłączonym ekranie
#2: FAQ – wgrywanie oprogramowania
#3: Zmiana rozmiaru partycji systemowych w Galaxy S III

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *