Każdy kto chociaż przed chwilę miał styczność z urządzeniami Samsunga na pewno wie co to jest Samsung Apps. Centrum z aplikacjami Samsunga znane jest już od 2009 roku kiedy to zadebiutowało na smartfonach Omnia, które pracowały pod kontrolą systemu Windows Mobile. Przez ten czas kontent rozpowszechnił się na system bada i oczywiście Android i dostępny jest nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale też telewizorach Smart. Dzisiaj wszystko się zmienia, bo sklep przeszedł gruntowny face-lifting łącznie ze zmianą nazwy. Od teraz jest to Samsung GALAXY Apps.

Samsung Apps przez ostatni czas kilka razy był lekko odświeżany, co spotkało się z aprobatą ale też niechęcią wielu użytkowników. Ja jesteś gdzieś po środku, bo z jednej strony sklep miał nowoczesny układ i bardziej poukładany interfejs, ale z drugiej strony niezbyt płynnie i stabilnie działał. Po dzisiejszej aktualizacji jest już znacznie lepiej, co widać po pierwszym uruchomieniu nowego sklepu.

GALAXY Apps jest pod niemal wszystkimi względami lepszy od poprzednich wersji sklepu, zaczynając od wyglądu, a kończąc na funkcjonalności. Po pierwsze dużo lepiej prezentuje się sama aplikacja, a wszystko jest dostosowane pod TouchWiz’a znanego z Galaxy S5 czy najnowszych tabletów. Główne elementy interfejsu jak zakładki, kategorie, ikony czy menu są płaskie i bardziej proste. Czuć też Materiał Design, styl który w najnowszej odsłonie systemu Android wprowadził Google. Całość dopełniają jeszcze nowe animacje, ale nie można też zapomnieć o zupełnie nowej miniaturce samej aplikacji, która bardziej utożsamia się z urządzeniami GALAXY.

Nowa wersja sklepu jest dostępna od dzisiaj dla większości urządzeń Galaxy z Androidem, a użytkownik musi pobrać niecałe 18 MB. Aktualizacja wyskoczy jak tylko uruchomi się Samsung Apps, chyba, że macie włączone automatyczne aktualizacje.

Jesteście już po aktualizacji? Jeśli tak, to jak Wam się podoba nowy sklep Samsunga?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Apps zmienia się w GALAXY Apps – nowy sklep Samsunga z aplikacjami”

  • Mariusz G.
    10 lipca 2014 at 21:01

    s Apps to pierwsze co wywaliłem po wgraniu Roota:) zero funkcjonalności , nie widzę potrzeby posiadania 2 sklepów, owszem pare apek jest których nie ma w g play.. alle nie są one niezbędne:)

    • 10 lipca 2014 at 23:50

      Może i Samsu… znaczy Galaxy Apps ma mniej aplikacji niż jest w Google Play, ale czasami można trafić na sytuację, gdzie płatna aplikacja w GP jest w promocji a nawet za darmo w sklepie Samsunga 😉