Samsung postanowił wspomóc swoje urządzenia ATIV z systemem Windows Phone na pokładzie. Stworzył biznesową aplikację, której zadaniem jest skanowanie wizytówek przy użyciu aparatu i optycznego rozpoznawania znaków. Co ciekawe istnieje także możliwość użycia lampy doświetlającej w słabym oświetleniu. Mowa tutaj o Ativ BizCard. 

Ale zaraz, zaraz po co komu skan wizytówki? Już wyjaśniam. Czasami zdarza nam zadzwonić do osoby, która dała nam swoją wizytówkę. Wtedy wystarczy tylko uruchomić aplikację i zeskanować wizytówkę, a aplikacja sama przeniesie ją na listę kontaktów. Użytkownik może dodatkowo zmodyfikować dane i zapisać. Wszystko szybko i przyjemnie bez dłuższego stukania po ekranie w odpowiednie opcje. Czy to przydatna funkcja? Według mnie jak najbardziej tak.

Jak wiadomo w sklepach Windows Phone jest wiele podobnych programów, aczkolwiek miło jest patrzeć jak producent wspiera swoje urządzenia i produkuje do nich dodatki. Jeśli ktoś z Was posiada chociażby smartfon ATIV S i przetestuje już tą aplikacje niech da nam znać w komentarzach i wyrazi swoją opinię. Ciekawi nas jak się sprawuje i jak zostanie przyjęta przez użytkowników.

Aplikację ATIV BizCard można pobrać za darmo z Windows Phone Store.

źródło: Windows Phone Central przez: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *