Cały dzień portale internetowe o tematyce androdowej zalewają nas informacjami na temat nowej wersji firmowego sklepu z aplikacjami Google play. Celowo opóźniłem wpis o tej aktualizacji. Jako fachowy portal o tematyce Samsungowej (i nie tylko) nie możemy pozwolić sobie na niesprawdzone bądź też cząstkowe informacje. Także specjalnie dla naszych czytelników mamy konkretną garść informacji na temat najświeższej aktualizacji sklepu.

W zeszłym miesiącu na konferencji I/O Google zaprezentował nową wersję androida, która przynosi przełom w wyglądzie dzięki zastosowaniu Material Design. Do premiery nowej wersji zielonego robocika jeszcze trochę czasu minie, ale my już dzisiaj możemy zobaczyć wręcz,,pomacać” nowy styl Material Design w nowej wersji aplikacji Google Play.

Na pierwszy rzut oka zmian w aplkacji nie widać, ale ja zauważyłem szybsze otwieranie się sklepu z aplikacjami.Pierwsza strona aplikacji pozostaje bez zmian.

2po2.pl
źródło:2po2.pl

 

Zmiany można natomiast zobaczyć po kliknięciu w wybraną ikonę. Zostajemy przeniesieni do głównej strony aplikacji. Całą górną część okna zajmuje teraz ikona aplikacji, niejednokrotnie po kliknięciu której mamy możliwość obejrzenia krótkiego trailera o danym produkcie. Tuż poniżej znajdziemy informację  o cenie gry oraz o tym ile razy została pobrana. Niżej umieszczono odmienione ikony – do oceny aplikacji, przypisująca kategorię i trzecia informująca o podobnych produktach. Wszystkie te miniaturki przenoszą nas do odpowiednich działów.

2po2.pl
źródło:2po2.pl

 

Od teraz łatwiej jest odnaleźć się w całym Google play. Ciekawą nowością jest opis aplikacji w trybie pełnoekranowym. Po kliknięciu w napis WIĘCEJ INFORMACJI przekierowani jesteśmy na stronę z pełnym opisem danej aplikacji. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza, że ja osobiście nigdy nie czytałem opisów aplikacji i umieszczenie go pod aplikacją było zwyczajnym zaśmiecaniem. Teraz zrobiło się czyściej.

źródło:2po2.pl
źródło:2po2.pl

 

Poniżej znajdują się zrzuty ekranu z aplikacji, znacznie większe niż w poprzedniej wersji sklepu Play. Jest to na tyle dobre rozwiązanie, że wreszcie coś na nich widać i nie ma już potrzeby przeglądania ich w trybie pełnoekranowym. Gdy już przelecimy do dolnej krawędzi zobaczymy opinie użytkowników i rekomendacje do innych aplikacji.

źródło:2po2.pl
źródło:2po2.pl

 

źródło:2po2.pl
źródło:2po2.pl

 

Podsumowując, zmiana jaka zaszła w aplikacji Google Play jest jak najbardziej na plus. Wszystko wygląda ładniej i estetycznej. Nareszcie nastał ład i porządek przyjazny naszym oczom. Jeżeli takie zmiany przeszedł sam sklep Google to ja z jeszcze większą niecierpliwością czekam na nową wersję Androida. Nowa wersja Google Play została oznaczona numerem 4.9.13 i zajmuje dokładnie 7,18 MB. Pliki można pobrać z poniższego linku i przetestować nowy Sklep Google na swoim urządzeniu.

[button link=”https://mega.co.nz/#!KY5GySjL!kk45FfQgHVT9FqzHzuNYXMXK1ICg-Aajl9TqOLzIJog” color=”blue2″ icon=”” size=”large”]Pobierz Google Play 4.9.13[/button]

A Wam jak się podoba nowa wersja sklepu? Dajcie znać w komentarzach.

żrodło:androidpolice

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Sklep Google Play jest coraz bardziej „Material Design””

  • Paweł D
    26 lipca 2014 at 19:24

    Szalu nie ma zamiast pierdół ktore nic nie wnoszą niech lepiej dodadza w koncu platnosc paypal dla nas.