Ostatnie dni z pewnością należą do Samsunga w kwestii pojawiających się informacji na temat ich urządzeń. W ciągu ostatnich trzech dni pisałem między innymi o wyglądzie i ekranie jaki może pojawić się w nadchodzącym Galaxy Note 4, o rzekomym pojawieniu się w Polsce Samsunga Galaxy S5 Duos, którym okazał się być Galaxy S5 mini Duos, jak również o ograniczonej dostępności metalowego Samsunga Galaxy oraz o aktualizacji dla europejskiej wersji Galaxy S5. Dzisiaj znowu smartfon koreańskiego producenta jest bohaterem kolejnego wpisu. Tym razem chodzi o Galaxy S4 LTE-A, który otrzymał KitKata.

Kilka godzin temu Krzysiek pisał o świeżych informacjach o Samsungu Galaxy Alpha, o których możecie więcej przeczytaj tutaj. Nie minęło wiele czasu, a z zagranicy docierają do nas kolejne informacje związane z koreańskim producentem. Chodzi o aktualizację do Androida 4.4.2 KitKat dla Galaxy S4 LTE-A o nazwie kodowej GT-I9506. Aktualizacja dotyczy wersji, która jest zasilana przez Snapdragona 800, czyli flagowca z 2013 roku.

Nowa wersja oprogramowania jest oznaczona jako XXUCNG3 i aktualizacja jak na razie dostępna jest w krajach skandynawskich w Szwecji i Finlandii, którą użytkownicy tych państw mogą pobrać przez OTA. Prawdopodobnie będą to te same poprawki, jakie były dostrzeżone przy innych aktualizacjach do Androida 4.4.2 KitKat dla urządzeń z serii Galaxy. Zaliczyć tutaj można poprawę wydajności, białe ikony w pasku powiadomień, pełnoekranowe okładki albumów, wsparcie dla bezprzewodowego drukowania, zmiana nazwy z Samsung Apps na Galaxy Apps czy wydłużenie czasu pracy na baterii.

Samsung Galaxy S4 LTE-A aktualizacja 4.4.2 KitKat
KitKat dla Galaxy S4 LTE-A / fot. SamMobile

 

Specyfikacja Samsunga Galaxy S4 LTE-A GT-I9506 obejmuje 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD, czterordzeniowy Snapdragon 800 o taktowaniu do 2,3 GHz (28 nm), 2 GB pamięci RAM, aparat 13 Mpix, przednią kamerkę 2 Mpix, baterię o pojemności 2600 mAh oraz 32 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć poprzez slot kart microSD.

Jak już wspomniałem, aktualizacja jest dostępna na razie w Szwecji i Finlandii, więc użytkownicy z innych krajów będą musieli trochę poczekać, bo jak wiadomo udostępnianie takowych aktualizacji przez Samsunga odbywa się regionami. Co prawda, Galaxy S4 LTE-A nie był oficjalnie dostępny w Polsce, ale dajcie znać jeśli taki model posiadacie  i  otrzymaliście już paczkę z KitKatem.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Europejska wersja Samsunga Galaxy S4 LTE-A otrzymuje KitKata”

  • łysy
    18 listopada 2014 at 09:28

    Mam telefon od czerwca i cały czas czekam na kitkata