Podczas kilku ostatnich lat wielu producentów urządzeń mobilnych poczyniło daleko idące kroki w kwestii wyglądu swoich produktów. Firmy, które są konkurencją dla Samsunga odniosły duży sukces, prezentując ostatnio swoje flagowe modele wykonane z takich materiałów jak metal, aluminium, drewno czy nawet bambus. Koreańczycy nie muszą się spieszyć z wyprodukowaniem smartfona Premium, który posiadałby na przykład metalową obudowę, ponieważ jego produkty wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak według ostatnich plotek i przecieków, Samsung podobno planuje wypuścić taki smartfon, który póki co znany jest jako Galaxy Alpha.

Nowy smartfon Galaxy Alpha podobno ma posiadać wysokiej klasy materiały i metalową obudowę w połączeniu z najlepszymi podzespołami dostępnymi na rynku. Informacje jakie do nas docierają mówią o tym, że Galaxy Alpha, po premierze, będzie ponoć dostępny w ograniczonej ilości. Wynikać to ma z tego, że Samsung ma spory problem z firmami zajmującymi się produkcją metalowych obudów. Większość producentów znajdujących się na Tajwanie jest obecnie kontrolowana niemal wyłącznie przez Apple. Biorąc pod uwagę również to, że w ojczyźnie Samsunga nie ma firm, które produkują metalowe obudowy do smartfonów, południowokoreański producent będzie musiał zwrócić się o pomoc do firm z Chin. To nadal jednak nie rozwiąże problemu, bo z ujawnionych informacji wynika, że nawet najwybitniejsze chińskie firmy są w stanie wyprodukować rocznie tylko około 1 mln sztuk obudów. To właśnie ma być przyczyną ograniczenia dostępności Galaxy Alpha.

Oczekuje się, że Samsung Galaxy Alpha zostanie oficjalnie zaprezentowany i wydany w sierpniu. Jeśli powyższe informacje odnośnie problemów Samsunga z producentami okażą się prawdziwe, to uważam, że Koreańczycy na razie nie będą zawracać sobie głowy wypuszczeniem Galaxy Alpha, a skupią się na premierze Samsunga Galaxy Note 4. To ten model jest teraz oczkiem w ich głowie, bo premiera już za nieco ponad miesiąc.

A Wy jak sądzicie? Czy Samsung powinien wypuścić jak najszybciej smartfona z metalową obudową, a może powinien zostać przy sprawdzonych rozwiązaniach z Galaxy S5 czy Tab S?

źródło: Money przez G4Games

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Metalowy Samsung Galaxy? Może i tak, ale w ograniczonej ilości”

  • gość
    24 lipca 2014 at 08:39

    Nie mam nic przeciwko obudowom z tworzywa sztucznego, pod warunkiem że jest ono naprawdę dobrej jakości – stosunkowo wytrzymałe na wycieranie i rysowanie, giętkie (nie kruche/pękające), dobrze spasowane (nie skrzypiące), nie wyślizgujące się z ręki, nie sprawiające że konstrukcja całego telefonu wygina się (sztywna konstrukcja wewnętrzna)