Konkurencja na rynku mobilnym robi się coraz mocniejsza dla Samsunga. Premiera Galaxy S5 zapewniła koreańskiemu producentowi spory rozgłos, a to dzięki ogromnej kampanii reklamowej zakrojonej na światową skalę. Samsung zdecydował się na ulepszenie dotychczasowych aplikacji i delikatnie zmienił wygląd flagowca, co głównie możemy zauważyć z tyłu. W mediach „Piątka” została trochę zapomniana, gdy na rynek trafiły kolejne flagowce na ten rok. Nie zmienia to jednak faktu, że Galaxy S5 wciąż jest jednym z najlepszych smartfonów na rynku. Jestem przekonany, że Samsung chcąc pozostać na najwyższym stopniu podium skupi całą swoją energię na nadchodzącym Galaxy Note, co pokazują informacje jakie wyciekły do sieci.

W ostatnich dniach pisaliśmy o kilku nowościach jakie mogą pojawić się w nadchodzącym tabletofonie Samsunga. Mowa tutaj o skanerze tęczówki oka, czujniku promieniowania ultrafioletowego, a także technologii ultradźwięku. Dzisiaj dotarły do nas kolejne informacje dotyczące wyświetlacza w Samsungu Galaxy Note 4. Mówi się, że Koreańczycy mają zamiar pokazać dwie wersję Galaxy Note 4. Jedna miałaby plastikową obudowę, a druga metalową i to właśnie ta byłaby okrzyknięta wersją Premium. Przypuszcza się również, że wersja Premium będzie posiadała wygięty wyświetlacz. Mam nadzieję, że tego typu wyświetlacz zostanie zastosowany w bardziej przemyślany sposób przez inżynierów Samsunga, niż ten w Galaxy Round (na zdjęciu powyżej). Obawiam się też, że te plotki mogą mocno odbiegać od prawdy, bo podobne spekulacje pojawiały się przed premierą Galaxy Note 3.

Informacje, które do tej pory pojawiły się w sieci mówią o tym, że Galaxy Note 4 ma posiadać 5,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED QHD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i w zależności od wersji/regionu 64-bitowy procesor Exynos 5433 lub czterordzeniowy Snapdragon 805. Smartfon zostanie ponadto wyposażony w 3 lub 4 GB pamięci RAM, od 16 do 64 GB pamięci wewnętrznej oraz aparat 12 lub 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu.

To, jakie funkcje i podzespoły znajdą się w nadchodzącym Galaxy Note 4 oraz to czy będą dwie wersje Note’a czwartego dowiemy się na najbliższych targach IFA 2014, które odbędą się na początku września w Berlinie. Jak myślicie? Czy Samsung wpychając tyle innowacyjnych funkcji wraz z wygiętym wyświetlaczem zachęci do kupna większą ilość użytkowników? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: ETnews przez G4Games

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Kolejna garść plotek o Samsungu Galaxy Note 4, tym razem wygląd i ekran”

  • Pshem
    21 lipca 2014 at 22:14

    Jeżeli będzie miał tak wygięty ekran, to ja go napewno nie kupię … poczekam na normalny 😉