Samsung jest firmą, która nie tylko produkuje smartfony i tablety dla dorosłych użytkowników, ale także dla tych najmłodszych. Jak wiadomo w popularnych sklepach takich jak Google Play i Galaxy Apps znajduje się wiele nieodpowiedniej treści dla dzieci. Są to na przykład gry, gdzie jest dużo krwi i przemocy czy chociażby aplikacje dla dorosłych. Dlatego w trosce o tych najmłodszych użytkownikach Koreańczycy stworzyli aplikację Kids Store, w której są treści przeznaczone tylko i wyłącznie dla najmłodszych. Wczoraj aplikacja dostała aktualizację.

Jak poinformował południowokoreański producent, aktualizacji doczekał się sklep Kids Store, który oferuje teraz aż 900 aplikacji stworzonych specjalnie dla dzieci. Aktualizacja dostępna jest na smartfonie Galaxy S5 i tabletach Galaxy Tab S 8.4 oraz Galaxy Tab S 10.5, które posiadają tryb Kids Mode. Aplikacje dostępne w sklepie są uporządkowane według wieku, ale też w różne kategorie jak nauka, gry czy historia. Kids Store zawiera prezent w postaci 50 dolarów (około 155 złotych). Jak zapewnia WonPyo Hong, prezes Media Solution Center w Samsung Electronics, Samsung pomaga rodzicom chronić swoje dzieci przed niepożądanymi aplikacjami poprzez ustanowienie zabezpieczenia dla niektórych treści.

Tak młody wiek, w którym dzieci używają „inteligentnych urządzeń” po raz pierwszy stał się niższy niż w poprzednich latach. Samsung jest zobowiązany dostarczać treści interesujące i edukacyjne dla dzieci, kontynuując swój wysiłek w pomaganiu rodzicom chronić swoje dzieci i pozwolić im cieszyć się z treści z jakiej ich dziecko korzysta w życiu codziennym.

  WonPyo Hong

Tryb Kids Mode jest obecnie dostępny w urządzeniach Samsunga w ponad 150 krajach na całym świecie. Po raz pierwszy wprowadzony został na tablecie Galaxy Tab 3 7.0, wydany przez firmę Samsung w październiku ubiegłego roku. Czy uważacie, że taki sklep jak Kids Store jest dobrym rozwiązaniem? A może jesteście już rodzicami i mieliście lub macie do czynienia z podobnym rozwiązaniem? Chętnie poznam Wasze zdanie. Zapraszam do dyskusji.

źródło: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *