Wyświetlacze AMOLED, które produkowane są przez koreańskiego producenta są rozwijane z roku na rok. Wyświetlacze te są umieszczane w najmocniejszych flagowych urządzenia Samsunga, zdobywając coraz to szersze grono zwolenników. Zmiany na lepsze możemy zauważyć gołym okiem, porównując chociażby ekran w Galaxy Tab PRO, a Galaxy Tab S czy nawet wyświetlacz w Galaxy S5, a jego wersją LTE-A. Wyższa rozdzielczość robi swoje.

Samsung nie tylko pakuje swoje wyświetlacze AMOLED do smartfonów, ale również do tabletów. Najlepszym przykładem są tutaj tablety Galaxy Tab S z wyświetlaczem Super AMOLED. Śmiało można napisać, że są to najlepsze tablety obecnie dostępne na rynku o znakomitym odwzorowaniu kolorów i o tak świetnej rozdzielczości (2560 x 1600 pikseli w obu wersjach) na tak dużym ekranie. Polskie jak i zagraniczne media przedstawiały Galaxy Tab S praktycznie w samych superlatywach. Użytkownicy Galaxy Tab’ów S też byli zachwyceni, o czym świadczyły ich komentarze w serwisach społecznościowych. Warto przypomnieć, że w ostatni weekend Samsung zorganizował promocję, gdzie tablety były o połowę tańsze. Nic więc dziwnego, że rozeszły się już w pierwszych godzinach promocji (więcej przeczytacie tutaj).

Tablety Galaxy Tab 10.5 i Tab S 8.4 z ekranem Super AMOLED na pewno mają miejsce na podium wśród najlepszych tabletów w tym roku. Wczoraj Samsung opublikował infografikę, w której pokazuje, dlaczego wyświetlacze Super AMOLED są lepsze od wyświetlaczy LCD. Koreańczycy skupili się między innymi na porównaniu współczynnika kontrastu, szerszych kątów widzenia, bardziej dokładnych kolorach oraz wadze tabletów. Kolory na ekranie AMOLED są bardziej nasycone, a prezentowany obraz charakteryzuje się dużą głębią, ostrością i szczegółowością.

Samsung Galaxy Tab S 10.5 i 8.4 oprócz znakomitego wyświetlacza Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, posiada też procesor Exynos 5 Octa o taktowaniu 1,9 GHz, 3 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 128 GB, aparat tylni 8 Mpix i przedni 2,1 Mpix. Całością zarządza Android w wersji 4.4.2 KitKat.

źródło: Samsung Tomorrow

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *