Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany światu w kwietniu i nadal jest to jeden z najmocniejszych smartfonów w portfolio Koreańczyków. Wersja Galaxy S5 doczekała się nawet kilku odmian, takich jak na przykład Galaxy S5 LTE-A, Galaxy S5 mini czy ostatnio testowany przez Roberta Galaxy K zoom. W tym wpisie skupię się tylko i wyłącznie na smartfonach z LTE od Samsunga, ponieważ doszły do nas informacje, że Samsung został liderem w sprzedaży smartfonów z LTE w drugim kwartale tego roku.

Jak informują dziennikarze ze Strategy Analytics, Samsung uzyskał 32,2% udziału w światowym rynku smartfonów z LTE w II kwartale tego roku, co przełożyło się na sprzedaż, aż 28,6 milionów smartfonów obsługujących LTE. Statystyki te na pewno polepszył wspomniany Samsung Galaxy S5 z LTE. Warto tutaj zaznaczyć, że do tej pory największym producentem smartfonów z LTE była firma Apple, która nosiła żółtą koszulkę lidera w tej dziedzinie. Kontrolowała ona 40,5% rynku w I kwartale tego roku, ale jej udział zmalał do 31,9% w II kwartale 2014 roku.

Smartfony Samsunga to nie tylko te z najwyższej półki. Do sukcesu Koreańczyków należy także dodać smartfony niskiej i średniej klasy jak na przykład Samsung Galaxy Core LTE, Samsung Galaxy Grand 2 czy niedawno zaprezentowany Samsung Galaxy Alpha, które też posiadają możliwość surfowania po Internecie z prędkością LTE.

Na zakończenie dodam tylko, że za Samsungiem i Apple na podium znalazła się firma LG z wynikiem 5,2% udziału w globalnym rynku smartfonów LTE w drugim kwartale 2014 roku. Łącznie wszystkie firmy sprzedały prawie 70% wszystkich telefonów LTE i jest to wynik uzyskany tylko w tym drugim kwartale 2014 roku.

Z jakich modeli smartfonów korzystacie, które posiadają LTE? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Strategy Analytics przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung liderem sprzedaży smartfonów z LTE”

  • dominika gajda
    27 sierpnia 2014 at 11:22

    Mam samsunga galaxy s5