Wczoraj firma Sony zapowiedziała uruchomienie aktualizacji dla smartfonu Xperia Z2 i tabletu Xperia Z2 Tablet do Androida 4.4.4 KitKat. Update już się rozpoczął, ale jak to zwykle bywa może to trochę potrwać i nowe oprogramowanie może do określonego urządzenia trafić nieco później. Zależy to przede wszystkim od regionu oraz od tego gdzie swoje urządzenia zakupiliście i od tego czy smartfon lub tablet jest brandowany czy nie.

Aktualizacja do do KitKata przynosi kilka nowych funkcji, które Sony dla swoich użytkowników przygotowała. Zarówno smartfon Z2 jak i tablet Z2 Tablet dostaną funkcję PS4 Remote Play (znaną z Xperii Z3), która pozwala posiadaczom wymienionych urządzeń mobilnych grać w tytuły strumieniowane bezpośrednio z konsoli PlayStation 4. Może to się przydać w momencie, kiedy ktoś zajmuje telewizor w salonie do którego podłączony jest nasz sprzęt, co pozwoli nam dalej cieszyć się ulubioną grą. Tutaj warto dodać, że funkcja ta wymaga dodatkowo dokupienia specjalnego uchwytu, dzięki któremu możemy skorzystać z DualShocka 4, co oczywiście znacznie podniesie komfort zabawy. Oznacza to, że smartfon jak i tablet będzie wstanie działać jako zdalny ekran oraz łączyć się i kontrolować nasze gry na PlayStation 4.

Seria Z2 otrzyma także wsparcie dla odtwarzania plików dźwiękowych PCM i DSD przez 3,5 mm wejście jack jako dodatek do odtwarzania Hi-Res. Aplikacja Walkman ma teraz wbudowaną technologię Sony DSEE HX, która poprawia jakość plików MP3 lub AACS, jak również utwory, które zakupiliśmy w serwisie Sony Music. Po aktualizacji będziemy także wstanie wybrać optymalne ustawienia dla różnych zestawów słuchawkowych od firmy Sony, co może okazać się bardzo przydatną funkcją. Poza tym Xperia Z2 dostanie najnowszą aplikację zwaną Xperia Camera, a także ulepszony tryb Staminy, który wydłuży pracę urządzenia. Smartfon może także korzystać z trybu Ultra Stamina, co pozwoli urządzeniu przetrwać w trybie czuwania ponad tydzień. Inna ciekawą funkcją będzie Smart screen, która ma zapobiegać niechcianemu obracaniu się ekranu oraz funkcja, za pomocą której będziemy mogli  nagrać to co robimy na ekranie.

Warto dodać, że Sony już zapowiedziało aktualizację także do Androida Lollipop dla swoich urządzeń. Wśród smartfonów najnowszą aktualizację od Google’a dostaną Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact. Natomiast tablety, które otrzymają Lollipopa to Xperia Tablet Z, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3 Tablet Compact. Aktualizacje są spodziewane na początek 2015 roku.

źródło: SonyMobile przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Rozpoczęła się aktualizacja do Androida 4.4.4 dla Sony Xperia Z2 i Z2 Tablet”

  • chris
    14 listopada 2014 at 19:24

    Funkcja remote play nie wymaga żadnego uchwytu. Mam z2 tablet i wszystko śmiga. Pewnie mozna dokupic uchwyt opcjonalnie do smartfona ale funkcja tego nie wymaga.

  • oskar
    16 listopada 2014 at 21:52

    Czy jest może dostępny root dla sony xperia z2 dla wersji oprogramowania 4.4.4 ?? proszę o pomoc. dzięki z góry