Kojarzycie fińską firmę Jolla? Jest to przedsiębiorstwo założone przez byłych pracowników Nokii, którzy pracowali nad systemem Linux MeeGo. To oni są odpowiedzialni za stworzenie wielu kultowych dziś urządzeń, jak na przykład Nokia N9. Team Jolla pracuje obecnie nad rozwojem swojego autorskiego systemu mobilnego o nazwie Sailfish.

Do tej pory Finowie zaprezentowali nam jedynie jedno urządzenie o nazwie… Jolla Jolla. Jest to 4,5-calowy smartfon wyposażony w procesor Snapdragon 400. Od dnia jego prezentacji minął już ponad rok, więc najwyższa pora na zaprezentowanie czegoś nowego. Dziś na Twitterze pojawiła się taka tajemnicza informacja:

Na stronie jolla.com ruszyło odliczanie do jakiegoś, ważnego dla firmy, wydarzenia. Licznik odlicza czas do 19 listopada, a na obrazku widać krawędź tajemnicznego urządzenia. Z tego można wywnioskować, że najprawdopodobniej chodzi o premierę nowego smartfona. Choć kto wie, może Jolla zaprezentuje nam swój pierwszy phablet lub tablet? Urządzenia tego typu pracujące pod kontrolą Sailfish OS mogłyby być ciekawą alternatywą dla tych, które już od dłuższego czasu obecne są na rynku.

Biorąc pod uwagę niewielką ilość informacji, jakie posiadamy możemy się jedynie domyślać, co wydarzy się 19 listopada. Na szczęście zostało już tylko nieco ponad 4 dni i nasza ciekawość niebawem zostanie zaspokojona. A jak Wy obstawiacie? W środę zobaczymy nowy smartfon lub tablet czy może Waszym zdaniem chodzi o coś zupełnie innego?

źródło: GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *