Jesteście fanami Linkin Park, a nie możecie być na ich koncercie, który odbędzie się już 19 listopada w Berlinie? Nic straconego! Firma Samsung oraz operator satelitarny SES zrealizują razem pierwszą na świecie transmisję na żywo z koncertu w jakości Ultra High Definition. Dzięki synergii obu firm, będziemy mogli obejrzeć koncert znanego amerykańskiego zespołu Linkin Park.

Jak już wspomniałem wydarzenie to odbędzie się 19 listopada 2014 w berlińskiej hali O2 World, w świetniej jakości UHD. Fanom tego zespołu nie trzeba ich przedstawiać. Warto tylko dodać, że Linkin Park to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Od dłuższego czasu ich kariera utrzymuje się na wysokim poziomie, zdobywając coraz więcej fanów i mnóstwo nagród, w tym Grammy. Przekaz na żywo z ich występu będzie dostępny ekskluzywnie na kanale demo Astra Ultra HD. Jak twierdzi firma Samsung, transmisja będzie prezentować się świetnie na telewizorach Samsung Curved UHD z 2014, które mają zagwarantować najlepsze warunki do oglądania wydarzenia.

Skoro jesteśmy już przy telewizorach UHD to warto dodać, że zbliżający się koncert nie jest jedyną okazją, aby cieszyć się w pełni z rozdzielczości UHD na telewizorach Samsung Curved UHD. W maju tego roku dla tych co zakupili telewizory UHD od Samsunga, została udostępniona pierwsza w Polsce i w Europie aplikacja Smart TV. Umożliwia ona strumieniowanie filmów w rozdzielczości UHD. Aplikacja nazywa się  Strefa VOD UHD. W aplikacji znajdziemy stale powiększającą się bazę filmów dostępną tylko dla posiadaczy telewizorów UHD Samsung z tego roku. Wśród udostępnionej bazy, znajdziemy takie filmy jak „Pożądanie”, skandynawski kryminał „Łowcy głów” czy  „Idealne matki”. Jak zapewnia Samsung, w najbliższym czasie zbiory filmowe Strefy VOD UHD będą powiększać się o kolejne hity.

źródło: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *