Na wczorajszej konferencji firmy Nokia poznaliśmy ich pierwszy tablet z Androidem, a zarazem pierwsze urządzenie po przejęciu smartfonów Lumia przez Microsoft. W tablecie znajdziemy najnowszą wersję systemu Android 5.0 Lillipop, ale Finowie postanowili odmienić trochę jego wygląd, dodając do niego własną nakładkę Z Launcher. Jeśli ktoś chce przetestować jej działanie to nie musi kupować tabletu N1, bo wystarczy wejść do Sklepu Play i ją pobrać.

Nokia N1 to ciekawe urządzenie, ale ze względu na spore podobieństwo do „owocowej” konkurencji zbiera mieszane opinie. Jedni go chwalą za bardzo dobre podzespoły, nowy port komunikacji microUSB Type C, najnowszą wersję systemu Android i w miarę przystępną cenę (mówi się że będzie to 249 dolarów), ale są też tacy dla których najnowszy tablet Nokii to nic innego jak „iPad mini z Androidem”. Coś w tym rzeczywiście jest, ale jak to się mówi, ile osób tyle opinii.

Nokia w modelu N1 nałożyła na Androida autorską nakładkę Z Launcher. Co ciekawe, nakładka ta bardzo szybko została udostępniona w Google Play, więc teraz każdy może ją pobrać i sprawdzić jak działa, niezależnie od modelu urządzenia. Wystarczy mieć kompatybilny smartfon z Androidem i poświęcić około 5 MB wolnego miejsca.

Nokia Z Launcher / fot. Youtube
Nokia Z Launcher / fot. Youtube

 

Przyznam się, że od razu zainstalowałem Z Launcher i… równie szybko go wyłączyłem. Nie można mu odmówić tego, że jest błyskawicznie szybki, ma ładne animacje, minimalistyczny wygląd i nie zabiera zasobów urządzenia, ale niczym szczególnym mnie nie zachwycił. Fakt, że ciekawym rozwiązaniem są gesty, dzięki którym możemy szybko dotrzeć do funkcji czy wyszukać konkretną rzecz w telefonie rysując na ekranie znak lub literę, ale w moim przypadku wyglądało to tak, że częściej losowo i przypadkowo coś bazgrałem na ekranie. Menu aplikacji też nie za bardzo zostało przemyślane, bo jest w formie listy, więc im ktoś ma więcej aplikacji, tym więcej musi przewijać. Nie mniej na pewno zgarnie swoich zwolenników, którzy lubią proste rozwiązania. Launcher jest jeszcze w fazie beta, więc nie wykluczone, że w przyszłości będą wprowadzone zmiany. 

Z Launcher można pobrać za darmo z Google Play i aby to zrobić, wystarczy kliknąć w link w źrodle. Dajcie koniecznie znać, czy nakładka od Nokii Wam się podoba.

źródło: Google Play

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Teraz każdy może sprawdzić jak wygląda interfejs tabletu Nokia N1. Z Launcher gotowy do pobrania!”

  • Jan Szczery
    19 listopada 2014 at 22:26

    Wygląda wspaniale!