Straty poniesione w trzecim kwartale bieżącego roku są ogromne, ponieważ w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym Samsung zamknął kwartał z zarobkiem niższym o około 60 procent. Do tego dochodzi również sprzedaż Galaxy S5, która nie została zaspokojona, ponieważ sprzedano 40% mniej sztuk Galaxy S5, niż zakładano. W trzech pierwszych miesiącach, począwszy od kwietnia, sprzedaż szacowała się na poziomie 12 mln, podczas gdy w tym samym czasie w 2013 roku na rynku było 16 mln Galaxy S4. Mimo tych niezadowalających wyników, pozycja Samsunga w sprzedaży smartfonów nie została zachwiana i Koreańczycy nadal dumnie zajmują pierwsze miejsce na podium.

Digitimes opublikował raport za trzeci kwartał 2014 roku, który skupił się na smartfonach. Z ujawnionych informacji dowiadujemy się, że Samsung, Apple i LG są największymi producentami smartfonów. Wymienienie producentów w tej kolejności nie jest przypadkowe, bo to właśnie Samsung zajmuje pierwsze miejsce, a tuż za nim znajduje się firma Apple, a za nią LG. Jeśli chodzi o trzy pierwsze miejsca tuż za podium to wygląda to następująco. Na czwartym miejscu znajduje się Huawei, na piątym Xiaomi, a na szóstym Lenovo. Jak widzimy trzy pierwsze miejsca za podium zajmowane są przez Chińskie firmy, dlatego mogę pokusić się o stwierdzenie, że Chiny są w natarciu. Nie powinno to nikogo dziwić, bo ci producenci także podchodzą do swoich urządzeń z wielkim zaangażowaniem i tworzą naprawdę dobre smartfony, które zakupić można w naprawdę atrakcyjnych cenach. Klienci zaczynają to dostrzegać i nie mają zamiaru przepłacać. Ci najwięksi powinni obawiać się właśnie tych firm zza wschodniej granicy.

Samsung pewnie przez cały 2015 rok utrzyma pierwszą pozycję, ale będzie już zdecydowanie czuł na swoich plecach gorący oddech konkurencji. Do takiego stanu przyczyni się z pewnością  słaba sprzedaż Galaxy S5 i silna konkurencja. Jeśli chodzi o Apple to tutaj jest zupełnie odwrotnie. Tim Cook chwali się tempem wzrostu przychodów i dobrą sprzedażą iPhone’a 6 i 6 Plus. LG też idzie nie najgorzej. Firma sprzedała 16,8 mln smartfonów w ostatnim kwartale, co przyczyniło się do 39% wzrostu. Sprzedaż LG G3 tutaj ma zdecydowane znaczenie, ponieważ smartfon sprzedaje się zadowalająco.

źródło: Digitimes przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *