Samsung wraz z HTC jako pierwsi wprowadzili w świecie Androida to, co obecnie nazywamy nakładkami producentów. To właśnie oni zaczęli modyfikować system od Google dodając do niego aplikacje oraz funkcje, jakich próżno było szukać w tzw. Vanilla Android.

TouchWiz jest chyba najbardziej znaną nakładką wśród wszystkich dostępnych obecnie na rynku i ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jednak faktem jest, że wprowadza udoskonalenia, jakich właściciele innych urządzeń mogą jedynie pozazdrościć użytkownikom Samsungów. Zwłaszcza seria Note nie byłaby tak rewolucyjna, gdyby nie połączenie rysika S-Pen z nakładką TouchWiz. Teraz wygląda na to, że Koreańczycy planują wprowadzić kolejną funkcjonalność do swoich urządzeń.

Na włoskim portalu HDBlog pojawiły się ciekawe zdjęcia, na których widać jakoby Samsung planował umożliwić użytkownikom zmianę motywu. Dzięki tej funkcji każdy mógłby w łatwy sposób dostosować wygląd systemu, czyli zmienić kolor tematu, dźwięki, ikony, tło i inne elementy interfejsu. Taką opcję dobrze znają chociażby użytkownicy systemu CyanogenMod. Aktualnie sama z niej korzystam na telefonie z CM i przyznam, że odpowiedni motyw potrafi wprowadzić spory powiew świeżości w to, jak wygląda system na naszym smartfonie. I to wszystko dzięki kilku kliknięciom palcem. Gdyby Samsung rzeczywiście zdecydował się na wprowadzenie podobnego rozwiązania w swoich urządzeniach, z pewnością zyskałby kolejny atut wśród potencjalnych klientów.

Okno wyboru motywu w TouchWiz
Okno wyboru motywu / fot. HDBlog

Warto zwrócić także uwagę na smartfon, który znajduje się na przedstawionych zdjęciach. Możliwe, że jest to Galaxy A3 lub Galaxy A5, które mają zapoczątkować nową linię urządzeń koreańskiego producenta. Nie znamy na razie szczegółów odnośnie tego, kiedy i czy w ogóle możliwość zmiany motywów się pojawi. Nie wiadomo też, na jakiej zasadzie miałoby to działać oraz jakie urządzenia dostaną taką funkcję.

Lokalizacja ikony S Finder w nowej wersji nakładki TouchWiz
Lokalizacja ikony S Finder w nowej wersji nakładki / fot. HDBlog

Zauważcie jeszcze, że drugie ze zdjęć pokazuje zmianę w umiejscowieniu ikony S Finder. Obecnie zajmuje ona znaczną ilość miejsca w panelu notyfikacji, co może irytować. Na obrazku widać, że została przesunięta w lewy, górny róg i zajmuje zdecydowanie mniejszą przestrzeń. Kto wie, może te zmiany oznaczają, że już wkrótce zobaczymy nową wersję TouchWiz. Co o tym myślicie?

źródło: HDBlog przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Nowa wersja TouchWiz umożliwi zmianę motywów?”

  • tomekk33 .
    25 listopada 2014 at 20:20

    Zmiana motywu – fajnie ale bardziej cieszyło by wprowadzenie profili jak w starych dobrych nokiach lub obecnie w Blackberry