Tak jest, mamy początek nowego miesiąca, więc przyszedł czas na najnowsze dane dotyczące systemu Android. Dacie wiarę, że już co trzeci smartfon lub tablet działa pod kontrolą KitKata! A pamiętacie jak było jeszcze kilka miesięcy temu? Widać, że coraz więcej urządzeń otrzymuje aktualizacje, czego ostatnie miesiące tegorocznych są tego dowodem.

Najnowsze statystyki mobilnego systemu Google raczej nie zaskakują. Można było spodziewać się ciągłego wzrostu wersji 4.4 KitKat i spadek poprzednich odsłon systemu jak Jelly Bean czy Ice Cream Sandwich. Widać jeszcze Gingerbread’a z prawie 10-procentowym udziałem, a gdzieś tam na samym końcu widać jeszcze Froyo. Cieszy jednak fakt, że coraz więcej urządzeń pracuje w oparciu o nowszą wersję Androida. W ubiegłym zestawieniu KitKat po raz pierwszy przekroczył próg 30% (dokładnie miał 30,2%), a teraz małymi krokami umacnia swoją pozycję. Na podstawie danych zebranych na przestrzeni ostatniego tygodnia zanotowano, że do Google Play loguje się 33,9% urządzeń, które mają KitKata. Wzrost względem poprzedniego rankingu jest niski, ale stabilny i wynosi dokładnie 3,7 punktów procentowych.

Statystyki Android / fot. Android
Statystyki Android / fot. Android

 

W ostatnim czasie kilka urządzeń dostało Lolipop’a, ale nie aż tyle, by ta wersja pojawiła się w aktualnych ststystkach. Obecnie poniżej 0,1% urządzeń ma najnowszego Androida, stad też ta wersja nie widnieje w tabeli. Zapewne zmieni się to już za miesiąc, bo kilku producentów zapowiedziało już aktualizacje swoich urządzeń.

A Wy na jakim Androidzie teraz działacie?

źródło: Android

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Co trzecie urządzenie z Androidem ma KitKata. Są najnowsze dane systemu Google”

  • Wodnik Szuwarek
    2 grudnia 2014 at 19:17

    Chciałem odbrandować Note 4 SM-N910F. Gdzie znajdę XEO? Na Sammobile brak.