Samsung ma swój ChatON, BlackBerry swój Messenger, Google ma natomiast komunikator Hangouts. A jeśli mowa o Google, nie może zabraknąć kilku ciekawych smaczków. Gigant z Mountain View lubi wywoływać uśmiech na naszych twarzach poprzez tak zwane Easter Eggs. Chyba każdy kojarzy animacje z urządzeń pracujących pod kontrolą Androida, które pokazują się po kilkukrotnym kliknięciu na informację o wersji systemu. W Androidzie 5.0 Lollipop zaskoczenie było jeszcze większe, ponieważ programiści sprytnie ukryli tam swoją własną wersję popularnej gry Flappy Bird. Kolejna niespodzianka dotyczy aplikacji Hangouts. 

Jeśli nadal nie jesteście przekonani do korzystania z niej,  Google ma dla Was kolejny argument, dla którego warto chociaż sprawdzić ten komunikator. Wraz z ostatnią aktualizacją pojawiło się w nim kilka animowanych emoji, które pojawiają się w okienku rozmowy po wpisaniu odpowiedniego słowa (lub słów). Zatem do dzieła! Wszystko, co trzeba zrobić to korzystać z najnowszej wersji Hangouts (2.5.81636427) i po prostu wpisać jedno z poniższych wyrażeń. W rezultacie, na dole ekranu konwersacji zobaczycie animowaną emotkę.

Wyrażenia, które zamienią się w animowane emoji
Wyrażenia, które zamienią się w animowane emoji / fot. Android Police

 

Co ważne, animacje działają zarówno na mobilnej wersji Hangouts, jak i na tej desktopowej. Widzi je oczywiście i nadawca, i odbiorca. Jeśli nie macie jeszcze najnowszej wersji komunikatora, możecie pobrać ją stąd i zainstalować ręcznie.

Animowane emoji w Hangouts
Animowane emoji w Hangouts / fot. 2po2.pl

 

Gdy już przetestujecie nowy Easter Egg, podzielcie się z nami swoimi wrażeniami. Też uważacie, że Google powinno częściej serwować nam takie niespodzianki?

źródło: Android Police

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *