Są takie podstawowe aplikacje na smartfonie czy tablecie, które używamy niemal codziennie. Każdy użytkownik ma własną, ulubioną listę programów, wśród których są pozycje te fabrycznie zainstalowane już w systemie, ale też sporo programów, które musimy pobrać ze sklepu. W moim przypadku jedną z aplikacji „must-have” jest klient Dropboxa, który daje mi dostęp do plików zgromadzonych w chmurze. Używam smartfonu z Androidem, ale nawet jeśli przesiadłbym się na coś z Windowsem, też nie byłoby problemu, bo oficjalna aplikacja Dropbox jest już dostępna na urządzenia z kafelkami.

Jest  kilka serwisów, które oferują przestrzeń w chmurze jak Dropbox czy Box, ale taką usługę ma też Microsoft ze swoim OneDrive. Ta aplikacja (usługa) jest fabrycznie instalowana na wszystkich urządzeniach z Windowsem, więc nic dziwnego, że na smartfonach czy tabletach nie było domyślnie dodanego klienta Dropboxa. Owszem, w markecie można znaleźć zamienniki, które wspierają usługę, ale ciągle brakowało tej oficjalnej apki. Aż do teraz.

Dropbox na Windows Phone / fot. The Dropbox Blog
Dropbox na Windows Phone / fot. The Dropbox Blog

 

Dropbox daje nam łatwy i bezpieczny dostęp do plików (zarówno tych prywatnych jak i firmowych) gdziekolwiek jesteśmy i umożliwia wykonanie automatycznej kopii zdjęć, zaraz po ich zrobieniu. Każdy plik możemy oznaczyć jako ulubiony, przez co będzie dostępny nawet w trybie offline i co najciekawsze, użytkownicy Windows Phone mogą przypiąć dowolny folder znajdujący się w Dropboksie do ekranu startowego w formie kafelka.

Oficjalny klient Dropboxa jest już dostępny na smartfony i tablety z systemem Windows Phone w wersji 8.0 lub nowszej i komputery z Windows. Można go pobrać za darmo z działu aplikacji. Warto zaznaczyć, że aplikacja obsługuje język polski, a przy rejestracji na start otrzymujemy 2 GB przestrzeni na dane.

źródło: Dropbox przez PocketNow

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *