Trochę czasu minęło od naszego ostatniego Top 5, ale na całe szczęście wracamy ze świeżą porcją aplikacji z Google Play na marzec. W najnowszym zestawieniu starałem się, aby każdy mógł znaleźć interesującą pozycję dla siebie. Zaprezentuję Wam m.in. świetną aplikację pogodową, coś dla miłośników obróbki zdjęć oraz narzędzia, które powinny nam umilić korzystanie z naszego smartfona, a także smart zegarka.

1. Weather Timeline

Aplikacja ta jak już można się domyśleć po samej nazwie służy do prognozy pogody. Na wstępie należy dodać, że cały program został utrzymany w Material Design. Po uruchomieniu wita nas ekran z dodanymi lokalizacjami, po „tapnięciu” w wybraną wyświetla nam się timeline. W prostym tłumaczeniu cały timeline polega na ukazaniu jak może wyglądać pogoda za oknem np. za kilka godzin, bądź dni.

Weather Timeline potrafi wyświetlić również powiadomienia o pogodzie na naszym zegarku z Android Wear. Oczywiście w takim programie nie mogło zabraknąć widżetów, które znajdziemy w kilku rozmiarach, a także w kilku konfiguracjach. Aplikacja nie jest jednak darmowa, bo jej jednorazowy koszt to niecałe 3 złote. Warto.

Pobierz Weather Timeline

2. Onavo Count

Z pewnością każdy z Was posiada jakiś pakiet danych u swojego operatora. Gigabajt, może pół, a może nawet i 2 czy 3 gigabajty. Niestety czasami bywa tak, że dość szybko nam go ubywa i przydałaby się w takiej sytuacji aplikacja, która może monitorować ile danych zużyliśmy. Z pomocą może przyjść właśnie Onavo Count.

Jest to banalnie prosta aplikacja, która na bazie wprowadzonego okresu rozliczeniowego, a także wielkości miesięcznego pakietu danych, monitoruje ile megabajtów lub gigabajtów zużyliśmy. Pokazuje łączną ilość danych, ale też z podziałem na konkretne aplikacje. Wszystko przedstawione jest w super lekkiej, czytelnej formie i myślę, że nawet angielska wersja językowa nie będzie żadną przeszkodą. Wraz z Onavo otrzymujemy widżet, dzięki któremu jeszcze łatwiej możemy zapanować nad naszym pakietem danych.

Pobierz Onavo Count

3. Talon

Wielokrotnie pokazywałem Wam programy do obsługi Twittera. Tym razem znalazłem tą idealną. Talon to przede wszystkim genialny Material Design, cały interfejs możemy dostosować na wiele sposobów. Możemy zmieniać kolory motywu, a także towarzyszące im tło. Jedną z najważniejszych funkcji jest opcja „Aktywny Talon”, która w zależności od skonfigurowania monitoruje wszystkie nasze interakcje i dostarcza jako jeden z nielicznych programów tego typu powiadomienia w czasie rzeczywistym. Co ważne nie wpływa to znacząco na baterię naszego urządzenia.

Jedyną wadą może okazać się dość wysoka cena, która oscyluje w okolicach 19 złotych. Ale dla każdego maniaka twittowania, raczej nie będzie to problemem.

Pobierz Talon

4. Pujie Black

Zdaję sobie sprawę, że w Polsce niewiele osób korzysta ze smart-zegarków opartych o system Android Wear. Ostatnio szukając ciekawej tarczy zegarka do mojej Moto 360 znalazłem program Pujie Black. Interfejs aplikacji jest wykonany zgodnie ze stylem Androida Lollipop, a sam program dostarcza nam obłędną ilość możliwości konfigurowania tarczy zegarka i tak naprawdę codziennie nasz zegarek może wyglądać inaczej.

Wszystkie tarcze jakie zaprojektujemy możemy zapisać w pamięci naszego smartfona – ułatwia to powrót do poprzednich tarcz. Pujie Black najlepiej jest pokazać na wideo dlatego zachęcam Was do obejrzenia tego zestawienia w formie filmu, który znajduje się na samej górze. Dopracowana aplikacja musi swoje kosztować, więc i za Pujie Black przyjdzie nam zapłacić nieco ponad „piątaka”.

Pobierz Pujie Black

5. Afterlight

W Google Play znajdziemy masę programów służących do obróbki zdjęć. Ostatnio moją uwagę zwrócił Afterlight. Aplikacja działa na bardzo podobnym poziomie jak popularne VSCOCam. Mamy do dyspozycji sporą ilość filtrów, których intensywność co ciekawe możemy ręcznie regulować. W Aftrerlight znajdziemy również możliwość zmiany parametrów takich jak kontrastu czy jasności. Po wyedytowaniu zdjęcia możemy zapisać je do naszej galerii zdjęć lub w bardzo szybki sposób udostępnić np. na Instagram.

To kolejna płatna aplikacja w zestawieniu. Tutaj opłata na szczęście nie jest duża, bo nasze konto pomniejszy się o 2,99 złotych.

Pobierz Afterlight

I w taki właśnie sposób prezentuje się marcowe TOP 5 aplikacji na system Android. Jak zwykle mam nadzieję, że zaprezentowane w nim aplikacje przypadną Wam do gustu i zagoszczą na Waszych urządzeniach na dłużej. Dajcie znać czy którąś już używacie bądź używaliście. Dodam, że wszystkie aplikacje jakie dzisiaj przybliżyłem mam stale zainstalowane na moim smartfonie i praktycznie codziennie z nich korzystam. Tymczasem zabieram się do szukania kolejnych wartych pokazania aplikacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “TOP5 aplikacji Android na marzec 2015 – najlepszy klient Twittera, licznik danych i coś dla smart-zegarków”