Powiem Wam, że tego się nie spodziewałem, a zainteresowanie konkursem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Ale nie ma się co dziwić, bo nie dość, że to największy konkurs w historii całego serwisu to jeszcze z niebanalnymi nagrodami. Już doskonale wiecie, że główną nagrodą był nowy smartfon Alcatel One Touch Idol 3 z 5,5-calowym ekranem, ale wyróżnienia za pozostałe miejsca były równie atrakcyjne. Tak, mamy już sześciu szczęśliwców, którzy zgarnęli nagrody!

Pewnie już przesunęliście stronę niżej, by zobaczyć kogo nazwisko widnieje przy pierwszej nagrodzie i czy w ogóle wasze jest przy jednej z sześciu pozycji. Wiadomo, to najważniejsze, ale jeśli trzymacie się pewnych zasad i czytacie wszystko po kolei, to na samym początku kilka informacji o samym konkursie. Konkurs trwał trzy tygodnie, które zleciały tak szybko jak morale polskich piłkarzy, gdy San Marino strzeliło im bramkę.

Po cichu liczyłem, że sukcesem byłoby 100 nadesłanych prac, a jak się okazało, było ich trzy razy więcej. Na konkursową skrzynkę mailową wpadło 305 zgłoszeń do walki o nagrody. Pracy było co niemiara i uwierzcie mi, mieliśmy ogromny problem, by z takiego dużego worka wybrać tylko sześć zwycięskich prac. W jury zasiadły trzy osoby – Krzysiek, Konrad i Robert. Ale uff, udało się i muszę przyznać, że macie wyobraźnię. Nie przedłużając, poznajcie zwycięzców urodzinowego konkursu.

1. Miejsce – smartfon Alcatel One Touch Idol 3 5.5

Galaktyczna Piosenka – „Raz, dwa, trzy Galaktyczny!” – Daniel Pawlak

Ta piosenka rozłożyła nas po prostu na łopatki. Niby tylko niewielki plik mp3, a tak dobrze zrobiony. Wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa, sympatyczny, radiowy głos i świetny tekst. Z każdą kolejną sekundą mieliśmy większy banan na twarzy, a teraz wszyscy sobie nucą „Raz, dwa, trzy Galaktyczny!”. Jeśli też tak chcecie, to śmiało, Galaktyczną Piosenkę można posłuchać tutaj.

2. Miejsce – smartwatch Zeblaze Rover

„Trzy marzenia” – Kacper Troć

Bardzo dobra i starannie wykonana praca z przyjemną nutą w tle. Uzyskanie minutowego materiału animacją pokaltkową jest bardzo czasochłonne i to też postanowiliśmy nagrodzić.

https://www.youtube.com/watch?v=hWGN-5WydOA

3. Miejsce – Słuchawki Brainwavz Delta + uchwyt Magnetti do smartfonu

Rapujący Misiek – Rafał Stacherczak

Rapujący Misiek, to jest to! Zgłoszenie z poniższym filmem pojawiło się bardzo szybko na naszej skrzynce mailowej i gdyby nie fakt, że konkurs trwał trzy tygodnie, pewnie by wygrał. Fajnie to wyszło 🙂

4. Miejsce – Głośnik HP S6000

Wierszyk – Kuba Kołodziej

Tym razem praca „pisana”, których w konkursie było naprawdę sporo. Tak na oko, może nawet 75% prac było w formie tekstu. Jedne dłuższe, drugie krótsze, inne mniej czy bardziej zabawne. Chcieliśmy umieścić pracę w formie tekstu i padło na wierszyk stworzony przez Kubę. Dlaczego? Nie za długi, bardzo przyjemnie się czyta, z fajnym humorem. Zresztą, zerknijcie sami.

Jesień, wiosna, zima, LATO!
Każdy na to tylko czeka.
Córciu, synku, mamo, tato,
Brać walizki, nikt nie zwleka.

Bierzcie kołdry, materace,
i ręczniki, power banki.
Tata spakuj krótkie gacie,
Będzie jazda bez trzymanki.

Ale upał, ale skwar.
Wakacje, duszno, gorąc, szał.
To nie słońce grzeje, świeci.
To snapdragon 810.

LG, Sony, HTC,
To te cegły grzeją się.
Połóż szynkę, usmaż schabowe,
I drugie danie masz gotowe.

Trzy dziewczyny, morze, plaża.
Telefon w ręku, bluzka na ramię,
Słychać :”Daj Telefon”, pstryk, migawka,
Już 100 like na instagramie.

Albo w górach też tak bywa,
Różne chece ze zdjęciami.
Idzie burza, wchodź na drzewo,
Będzie selfie z… PIORUNAMI.

Wróćmy jednak do smartfonów,
Świata gier i procesorów.

Każdy chciałby mieć lepszego
Szczuplejszego, wydajnego.
Temu piksel się wypalił,
Tamten dźwiękiem się wychwalił…

Jeden woli HTC,
drugi nie wie czego chce.
Chińczyk Xiaomi się ucieszy,
Ruskich Yota nie pogrzeszy.

Geek na łowy się wybierze
na zaproszenie do OnePlusa,
Już hejt Samsunga ma na mierze
Ten co iPhone’a udobruchał.

Inny kupi Huawei’a
A ja chciałbym Alcatela 😉

5. Miejsce – Uchwyt Magnetti do tabletu

Rysunek długopisem – Sylwia Grzesik

Z początku to nie wierzyłem, że ta praca powstała przy wykorzystaniu jednego, czarnego długopisa. Ja pewnie bym nawet smartfonu nie narysował, a tu proszę, takie „wariacje”. Było kilka innych prac graficznych, ale ta z pewnością miała to „coś”.

galaktyczny-konkurs-6-miejsce

6. Miejsce – Powerbank 2600 mAh + zestaw gadżetów

Galaktyczna Trójka – Czarek Korcz

Ciekawa historia trzech bohaterów – Smarta, Fonka i Alcatela, którzy uratowali świat przed wysoką temperaturą. Trzeba przyznać, że czarek miał świetny pomysł.

https://www.youtube.com/watch?v=3IUlm5C84Js&feature=youtu.be

Uwierzcie, wybór powyższych prac był bardzo trudny, bo konkurs stał na wysokim poziomie. Nie spodziewaliśmy się tylu zgłoszeń. Jeśli mielibyśmy taką możliwość, to pewnie do 10 osób pojechałby nowy Alcatel, ale… może tak zrobimy na 10. urodziny. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujęmy za nadesłanie swoich prac. To, że się tutaj nie pojawiły, nie znaczy, że były złe. Największe uznanie i gratulacje należą się tym sześciu szczęśliwcom powyżej, których prace wyróżniały się największą kreatywnością i najbardziej nam się spodobały. Mam nadzieję, że wasz trud włożony w konkurs został dobrze wynagrodzony.

Każdy zwycięzca otrzyma od nas wiadomość e-mail z gratulacjami i prośbą o podanie danych potrzebnych do wysyłki. Zgodnie z regulaminiem (który jest tutaj), przesyłka z nagrodą zostanie wysłana na nasz koszt w ciągu 7 dni od otrzymania wymaganych danych do wysyłki nagrody. Jeszcze raz serdeczne dzięki i oczywście zapraszam wszystkich do rywalizacji w przyszłości.

OŚWIADCZENIE:

Sądziliśmy, że każdy z użytkowników będzie działał zgodnie z regulaminiem. Wszak, regulamin został stworzony po to, by go przestrzegać. Niestety Galaktyczna Redakcja nie jest w stanie wszystkiego zweryfikować, ale na całe szczęście jesteście Wy – Czytelnicy. Nie każdy użytkownik wykazał się uczciwością i przesłał pracę, która jest niezgodna z punktem 1 § 4. Jak się okazało, Pan Wojciech Kasprzak, dodał w swojej pracy elementy w postaci animacji i ścieżki dźwiękowej, które już wcześniej były wykorzystane w innych jego pracach, w konkursach organizowanych przez inne serwisy. W takim wypadku przesłana do nas praca nie jest „oryginalna”, a pomysł już wcześniej wykorzystany, więc jej autor dopuścił się plagiatu.

Po specjalnie zorganizowanych obradach, jury zdecydowało o dyskwalifikacji osoby, która zajęła drugie miejsce i jednoczesne wybranie nowej osoby na podstawie pozostałych zgłoszeń. Tym samym, wszystkie osoby od trzeciego miejsca przeskakują poziom wyżej, a nowy zwycięzca (Czarek Korcz z pracą „Galaktyczna Trójka”) wskoczył na 6. miejsce. Myślę, że jest to sprawiedliwa, a na pewno osteczna decyzja, skoro wcześniej wybraliśmy sześć najlepszych prac.

Uwierzcie mi, nikt nie lubi takich sytuacji, szczególnie podczas organizowania takich przyjemnych wydarzeń jak konkursy. Oprócz pomysłowości i kreatywności, liczy się też dla nas uczciwość i sprawiedliwość. Mam nadzieję, że się rozumiemy.

 

Patron konkursu i sponsor nagrody głównej:

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

25 replies on “Wyniki konkursu na 3. urodziny galaktycznego! Sprawdźcie kto wygrał Alcatela One Touch Idol 3 5.5 (Aktualizacja)”

 • Olaf
  20 sierpnia 2015 at 22:57

  No a teraz powstaje pytanie, czy autor ostatniej pracy ma prawa autorskie do wykorzystanych w tle zdjęć. Pobieranie fotek z Google nie powinno być promowane w konkursach.

 • Tomek
  21 sierpnia 2015 at 21:13

  No i tacy jesteście… Dyskwalifikujecie jedną pracę za… plagiat… swojej własnej pracy? Czy znacie definicję słowa plagiat?
  A nagradzacie inną pracę, której autor wykorzystuje muzykę i zdjęcia, do których nie ma praw… A może wierzycie na słowo, że ktoś uzyskał licencję na komercyjne wykorzystanie muzyki od Lucasfilm??
  Trochę to wszystko żenujące…

  • smartmaniak
   23 sierpnia 2015 at 10:48

   Przynajmniej trzymają się regulaminu za co powinno się ich chwalić. Bywały już konkursy w których np limitem było 3000 znaków ale komisja stwierdziła że zaliczy też prace z większą ilością znaków-mimo że nie brałem udziału żal mi się zrobiło osób które starały się nie przekroczyć 3000 liter. A tu redakcja galaktyczny zachowała się wzorowo! Wybrali te prace które według nich były ciekawe. Nie kasują też negatywnych komentarzy jak to bywa na innych stronach.

   • Tomasz
    23 sierpnia 2015 at 20:34

    A czy regulamin nie mówił nic o tym, że praca powinna być samodzielna i autor powinien mieć do niej prawa majątkowe? Rzeczywiście… nagradzanie złodziei, którzy kradną cudze zdjęcia i muzykę to wzorowe zachowanie… Pewnie nie widzi pan nic dziwnego w tym, żeby do konkursów fotograficznych też zgłaszać zdjecia znalezione w internecie, tak?

    • smartmaniak
     23 sierpnia 2015 at 22:47

     A ty na pewno nie masz Żadnego pirackiego programu ani filmu na komputerze? Jeśli masz to też kradniesz, też jesteś złodziejem!

     • Tomasz
      27 sierpnia 2015 at 05:06

      Proszę Pana, jeśli ma Pan jakiekolwiek przesłanki do tego, żeby nazywać mnie złodziejem, może Pan to zgłosić na policję. Jeśli jednak nie ma Pan do tego podstaw, to proszę powstrzymać swoje dziecięce zapędy i urażoną dumę i nie insynuować bezpodstawnie takich rzeczy.
      Po drugie, może to Pana zdziwi, w końcu mierzy Pan ludzi swoją miarą, ale są też tacy, którzy płacą za muzykę, programy i filmy.

     • smartmaniak
      30 sierpnia 2015 at 18:24

      Nie wierzę że kupujesz pogramy po 200-300zł. Co do konkursu-galaktyczny wybrał kogo wybrał i koniec. Mam wrażenie że ma pan uraz do pana Czarka bo wygrał jakiś tam Power bank. Ludzie to jest tylko głupi konkurs z paroma nagrodami-potraktujmy to jak zabawę. Nie dramatyzujmy!

     • Tomasz
      27 sierpnia 2015 at 05:09

      PS: Pańskie odwracanie kota ogonem nie wyjaśnia dlaczego jurorzy jedną pracę, która nie złamała regulaminu zdyskwalifikowali, a inną, która łamie regulamin nagrodzili.
      Jest Pan bystrym człowiekiem, czy może mi Pan to wyjaśnić?

 • Sylwia Gie
  21 sierpnia 2015 at 21:39

  Gratki dla wszystkich i dla mnie 😉 szkoda tylko ze siedziałam nad praca prawie cale dwa dni 😛 mogłam wymyśleć wierszyk lub słowa piosenki w godzinę i lepiej by wyszło 😉 ale dzięki za wyróżnienie 🙂

 • Sylwia Gie
  21 sierpnia 2015 at 21:43

  Gratki dla wszystkich i dla mnie 😉 szkoda tylko ze siedziałam nad praca prawie cale dwa dni 😛 mogłam wymyśleć wierszyk lub słowa piosenki w godzinę i lepiej by wyszło 😉 ale dzięki za wyróżnienie 🙂 🙂

 • Magda
  22 sierpnia 2015 at 13:52

  Panie Czarku Korcz, usunięcie pracy konkursowej tylko potwierdziło, że stworzył ją pan z materiałów z nielegalnych źródeł i bez jakichkolwiek praw do wykorzystania komercyjnego. Nagrodzenie pana w konkursie było jawnym niedociągnięciem organizatora i naruszeniem regulaminu.

 • Anonimowe Anonim
  22 sierpnia 2015 at 22:03

  Laureat 6 miejsca usunął swoją prace + użył w niej nie swoich zdjęć, brawo!

 • Czarek Korcz
  23 sierpnia 2015 at 12:56

  Usunąłem swoją pracę, ponieważ nie wygrałem. Potem lista zwycięzców została zmieniona i dopiero dzisiaj to zauważyłem. Bez problemu mogę wrzucić tą pracę z powrotem… Po za tym oto linki do mojej pracy, którą można pobrać ze Speedy Share: http://speedy.sh/rCcCx/Galaktyczna-Trojka.mpeg oraz Dysku Google: https://drive.google.com/file/d/0B9RcOyxoW2YXUVE2Vk1sVFluX0E/view?usp=sharing.
  Oba linki wysłałem w wiadomości konkursowej. Nie rozumiem po co ta dyskusja… ;/

 • Czarek Korcz
  23 sierpnia 2015 at 12:58

  A co do zdjęć – miałem jechać do jakiejś afrykańskiej wioski robić zdjęcia? Lub lecieć w kosmos, na słońce? Postawcie się w mojej sytuacji… Bez przesady ludzie ;))

  • Tomasz
   23 sierpnia 2015 at 20:32

   I co? Kompozytorowi muzyki z gwiezdnych wojen też pan powie: „No co? Miałem swoją muzykę skomponować?” Najlepiej komuś ukraść pracę i na niej zarobić… Ile pańskiej pracy jest w pańskiej pracy panie Czarku?

   • smartmaniak
    23 sierpnia 2015 at 22:42

    Jak jesteś taki do przodu to zrób taką prace jak Czarek z własną muzyką i własnymi zdjęciami. Jak ci się uda to zwracam honor. Mogę się założyć że gdybyś sam wygrał nic byś nie gadał. Mogę się założyć że masz pirackie filmy, zdjęcia, muzyke i programy na komputerze. I czemu nie zrobisz własnego filmu lub programu albo czemu nie zapłacisz twórcom?

    • Czarek Korcz
     23 sierpnia 2015 at 22:51

     Dziękuję za wsparcie, ma Pan rację! :))

    • Tomasz
     24 sierpnia 2015 at 19:37

     Rozumiem, że Pan popiera kradzieże, tak? Może i ja bym coś wygrał w tym konkursie, gdyby wszyscy mieli równe szanse, a organizatorzy nie nagradzali prac niesamodzielnych…

    • Julia O. (JullietteKai)
     25 sierpnia 2015 at 21:52

     A ja nie popieram żadnej formy kradzieży, bo to zwykłe chamstwo. Żyjemy w świecie, gdzie ludzie mają świadomość jaką wartość ma ich praca, wiedza i czas. Rozumiem, chodzi o pomysł, ale dla mnie sposób i jego wykonanie jednak stoi na pierwszym miejcu. Mam też pytanie do Czarka – a jakby ktoś dołączył do swojego filmu fragment Twojego dzieła i podpisał pod swoją pracę w jakimś konkursie? Miło by Ci było w tym momencie?

     Nie rozumiem w tym momencie kolegów z Galaktycznego i ich decyzji by nagradzać takie prace jak ta, ale ja jestem jedynie tu grafikiem, poza tym nie byłam w jury konkursu.

     Poza tym – są też serwisy, na których niektórzy udostępniają bardzo dobre jakościowo materiały na licencji pozwalającej używać ich w swoich projektach ZA DARMO – przykłady: zdjęcia – unsplash.com, muzyka – YouTube Music Library/Vimeo ML, filmy – videvo i inne. Czasem nie trzeba nawet pisać źródła, ale według mnie wypada to zrobić.

     W dzisiejszych czasach jedynie wystarczy poszukać i poczytać, by trzymać się zasad kultury. Tak, kultury. Takie rzeczy to teraz podstawa, (nie)stety.

     • Czarek Korcz
      26 sierpnia 2015 at 13:14

      Tak, mój błąd, mogłem podać chociaż źródła… Ale nie porównujmy muzyki znanej na całym świecie do pracy konkursowej osoby, która jest tak naprawdę „nikim”. No ale jeśli już o to chodzi, to ja wręcz bym się cieszył, że moja praca przypadła komuś do gustu i ta osoba postanowiła jej użyć. Mimo iż się nad nią napracowałem, to cieszyłbym się że mogłem komuś pomóc… 😀 Pretensje w komentarzach tylko do mnie, tak jakbym tylko ja zrobił coś nie tak… Jedna osoba pisze za kolejną… I tak w ogóle następnym razem będę wiedział co robić, zgodnie z Pani wskazówkami.

     • Julia
      26 sierpnia 2015 at 20:20

      Ja jestem na to wyczulona, bo były osoby co mi kradły grafiki (czyt. pisały że je same wykonały), gdy ja robiłam to dla nich za przysłowiowe dziękuje. Poza tym trzeba odróżnić wykorzystanie znanej melodii w swoim domu, a konkursie, bo to co innego.

      PS: Nie „Pani”, proszę. Mam jedynie 15 lat 😉

   • Czarek Korcz
    23 sierpnia 2015 at 22:50

    Niech Pan zrobi taką pracę i wtedy będziemy mogli o czymkolwiek rozmawiać. Łatwo jest tak krytykować, ale to zwykła złośliwość. Nawet Pan sobie nie zdaje sprawy ile serca włożyłem w wykonanie tej pracy… No ale skoro już się tak o wszystko czepiamy, to myśli Pan, że pozostali laureaci użyli muzykę skomponowaną przez siebie?

    • Dostawca_pizzy
     24 sierpnia 2015 at 16:42

     Tak, laureat pierwszego miejsca użył muzyki skomponowanej przez siebie.

    • Tomasz
     24 sierpnia 2015 at 19:35

     Panie Czarku, równie dobrze mógł Pan nie KRAŚĆ muzyki i zrobić film bez CUDZEJ muzyki. Czy uważa Pan, że kompozytor lub fotograf nie wkłada serca do swojej pracy? A Pan zwyczajnie w świecie kradnie im ich własność i sam na niej zarabia. Czy do konkursów fotograficznych również zgłasza Pan nie swoje zdjęcia?
     Nie chodzi o to, że Pana krytykuję. To nie złośliwość piętnowanie złodzieja, tylko pragnienei poczucia sprawiedliwości. Złamał Pan nie tylko regulamin konkursu ale i obowiązujące prawo (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych), a organizatorzy to zaakceptowali, mimo iż wcześniej wykluczyli kogoś innego za to, że użył WŁASNEGO utworu. Widzi Pan paradoks Panie Czarku?
     A widzi Pan też to, że inni uczestnicy wykorzystywali wyłącznie swoją pracę i przegrali z kimś, kto wybił się na cudzej muzyce i cudzych zdjęciach?

     PS: Na przyszłość może Pan też wykorzystywać cudze utwory na darmowej licencji komercyjnej. Wystarczy się nieco wysilić…

     • Czarek Korcz
      24 sierpnia 2015 at 21:26

      To teraz ja zapytam, czy miał Pan prawa aby wykorzystać w swojej pracy konkursowej motyw z South Park?