Czy tego chcecie czy nie, oczy wszystkich – pewnie nawet tych, co za Apple nie przepadają – miłośników urządzeń mobilnych będą dzisiaj wieczorem zwrócone w kierunku firmy z Cupertino i jej konferencji prasowej. To właśnie tam mamy poznać nowe urządzenia z jabłuszkiem na obudowie, o których ostatnio sporo spekulowano w sieci. Podpowiadamy, gdzie i jak obejrzeć konferencję na żywo i zachęcamy, by śledzić ją z nami, razem z galaktycznym. 

Podczas wydarzenia Samsung UNPACKED 2016 i premiery Galaxy S7 po raz pierwszy skorzystaliśmy z nowej formy prowadzenia relacji na żywo i tym razem też tak będzie. Sporo nowych urządzeń poznaliśmy już podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie, ale dopiero mamy marzec, więc także sporo premier jest jeszcze przed nami. Najbliższa rozpocznie się już za około trzy godziny. Coroczna konferencja Apple to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży i to właśnie na nim są prezentowane nowe urządzenia i rozwiązania firmy. Spodziewamy się przede wszystkim kompaktowego iPhone’a 5se z najnowszym procesorem A9, kolejnego 9,7-calowego iPada i być może nową wersję oprogramowania z nowymi funkcjami. Pewne jest to, że firma pochwali się też dotychczasowymi wynikami finansowymi, więc dowiemy się między innymi ile iPhone’ów do tej pory zostało sprzedanych.

Kiedy i gdzie?

Konferencja Apple pod hasłem „Let us loop you in.” odbędzie się dzisiaj, czyli 21 marca i rozpocznie się o godzinie 18:00 naszego czasu (10:00 a.m. PDT, Pacific Daylight Time).

Gdzie obejrzeć?

W przypadku konferencji Apple nie jest tak, że wystarczy wejść na YouTube i włączyć odpowiedni livestream. Keynote jest transmitowany na żywo i oczywiście najlepszy dostęp mają posiadacze iUrządzeń. Konferencję można obejrzeć na żywo gapiąc się w ekran iPada, iPhone’a, a nawet odtwarzacza muzyki iPoda, ale pod jednym warunkiem – trzeba mieć system iOS w wersji 7 lub nowszej. Wspierane są też wszelkie komputery Mac, które działają pod kontrolą systemu OS X minimum w wersji Mountain Lion (10.8.5), a także Apple TV.

Gdzie obejrzeć jeśli nie mam Apple?

Apple zrobiło pewien wyjątek i wszyscy zinteresowani, którzy nie mają żadnego urządzenia Apple (bądź tego, które nie spełnia wymagań) tez mogę obejrzeć konferencję. Wystarczy mieć urządzenie z systemem Windows 10 i zainstalowaną przeglądarką Microsoft Edge. Takie połączenie da nam dostęp do keynote.

Jest jeszcze jeden, ostatni dobry sposób z wykorzystaniem programu VLC Media Player, którego można pobrać za darmoz Internetu lub Google Play, jeśli planujemy oglądać konferencję na Androidzie. Wystarczy wejść w Plik, następnie Otwórz strumień w sieci(n)… i w nowym oknie w miejsce Podaj adres URL sieci: wkleić poniższy link. Ostatni krok to kliknięcie na przycisk Odtwarzaj.

[notification type=”information” title=””]http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8[/notification]

 

Relacja na żywo z konferencji!

Jak wspomniałem, na galaktycznym będzie prowadzona relacja na żywo z konferencji w tym wpisie, z wykorzystaniem usługi 24liveblog. Nasze komenatrze, zdjęcia i opinie o Apple i nowych urządzeniach będą pojawiać się poniżej. Nie musicie odświeżać strony, będzie to działało automatycznie. Zapraszamy zatem przed 18:00 i zachęcamy do komentowania.


źródło sposobu z VLC Media Player: Tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Co dzisiaj pokaże Apple? Gdzie i jak obejrzeć? Oglądaj z nami relację na żywo z konferencji”

  • Arqs
    21 marca 2016 at 17:08

    Ciekawy przepis na Androida. Tyle, że w VLC nie ma takiej opcji jak „plik” którą można otworzyć. A dodawanie adresów MRL nie łapie tego linka.