Jeśli mamy własną firmę lub planujemy ją otworzyć, potrzebujemy służbowych telefonów z abonamentem, by być w ciągłym kontakcie z klientami i mieć stały dostęp do Internetu. Wybór ofert jest duży i trudno wybrać tę najlepszą. Postanowiłem przyjrzeć się tematowi bliżej i sprawdziłem w jaki sposób wynegocjować najlepszą ofertę dla swojej firmy u drugiego pod względem wielkości operatora – w Play.

Oferta dla firm znacząco różni się od tej przygotowanej dla klientów indywidualnych. Przede wszystkim mamy możliwość sporej negocjacji warunków podczas rozmowy z konsultantem. Co ciekawe, uzyskana w ten sposób propozycja bywa znacząco lepsza od tych, które widzimy na stronie. Dodatkowo pamiętajmy, że jeśli interesuje nas co najmniej kilka kart SIM, dysponujemy ogromną siłą negocjacyjną – w takim przypadku istnieje praktycznie gwarancja uzyskania dodatkowych benefitów. Oczywiście oprócz niższej ceny i lepszych telefonów zyskamy także inne korzyści, przykładowo w postaci dedykowanej obsługi biznesowej. Dzięki dobrze prowadzonej rozmowy, można wynegocjować zarówno lepszą stawkę za abonament, jak i dołożyć do tego znacznie lepsze smartfony niż proponowane początkowo przez doradcę (skontaktuj się z doradcą).

Poniżej zamieszczam krótki przewodnik w jaki sposób przygotować się do rozmowy z konsultantem, aby osiągnąć dla swojej firmy jak najwięcej.

1. Jasno określone oczekiwania

Jeżeli już na początku mamy konkretnie sprecyzowane potrzeby, nie damy się zbić z tropu. Wtedy są większe szanse, że uda nam się wynegocjować nielimitowany Internet, najniższą cenę, najnowocześniejszy smartfon, minuty na rozmowy międzynarodowe, czy po prostu najlepszą możliwą i dopasowaną ofertę.

2. Bądź asertywny

Pamiętajmy, że negocjacje potrzebują czasu i nie warto kończyć rozmowy po 5 minutach. Operatorzy mają wiele ofert, a przeważnie zaczynają od tych najmniej atrakcyjnych – warto więc poczekać i dłużej porozmawiać, by poznać wszystkie możliwe opcje i szczegóły oferty.

3. Przywołaj ofertę innego operatora

Podczas rozmowy można też wspomnieć, że inni operatorzy proponują – może nie lepsze – ale inne, zbliżone warunki. To zmusi operatora do wyszukania jeszcze korzystniejszej oferty, na indywidualnych zasadach, tak, by oferta była jak najlepsza.

4. Wytocz główne argumenty

Jeśli przenosimy numer z innej sieci, mamy możliwość otrzymania smartfona z darmowym abonamentem bez limitu nawet do 6 miesięcy przed końcem umowy u obecnego operatora. Warto też zaznaczyć chęć kupna większej ilości kart SIM, bo dla takich, bardziej wymagających klientów przygotowane są lepsze, dedykowane pakiety.

5. Promocje

Podczas rozmowy z doradcą warto poruszyć temat promocji. Aktualnie całkiem atrakcyjnie wygląda abonament z telefonem Huawei P9, który można mieć za złotówkę. To jeden z najnowszych, flagowych smartfonów 2016 roku, który dysponuje wydajnym, ośmiordzeniowym procesorem, 3-gigabajtową pamięcią RAM, ma 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, a kluczowym elementem jest podwójny aparat fotograficzny.

Pamiętajcie, że dla operatora jesteśmy potencjalnie bardzo pożądanymi klientami i właśnie to daje nam przewagę. Jeżeli sami chcecie sprawdzić możliwość uzyskania indywidualnych warunków dla swojej firmy, warto wypełnić formularz kontaktowy dla biznesu w Play. Nic nie tracicie, a możecie zyskać wiele.

źródło zdjęcia głównego: stocksnap.io

play Play dla firm

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Jak wynegocjować najlepszą ofertę w Play dla firm?”

  • olo
    23 czerwca 2016 at 17:33

    W dzisiejszych czasach bardziej opłaca się kupić osobno telefon i osobno usługe. W Play dobry telefon za 1zł ZAWSZE oznacza abo na poziomie od 130-150zł w górę…Nie ma nic za darmo. W dobie no limit za 25-30zł z netem w prepaid’ach tego typu rozważania są bez sensu. No…chyba że ktoś na siłę szuka kosztów

  • Robson
    24 czerwca 2016 at 09:24

    akurat firma średnio może polegać na prepaidach, chodzi bardziej o jak najniższy koszt usługi, ale stałej, gdzie masz fakturę, którą możesz wliczyć w koszty. zgadzam się, że dla osoby prywatnej najlepiej kupić telefon osobno, ale firmie nie zawsze się to opłaca, szczególnie jak dostanie rabat o jakim osoba prywatna może pomarzyć tylko